Zonguldak'ta maden ocağında göçük: Bir madenci öldü

Yayınlanma:
A+ A-
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir maden ocağında göçük meydana geldi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın yaptığı bilgilendirmeye göre bir madenci öldü, üç madenci de yaralı olarak kurtarıldı.

Artı Gerçek - Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) Armutçuk Müessesesi'nde göçük meydana geldi. Göçük altında kalan dört madenciden biri öldü, üç işçi yaralı olarak çıkarıldı.

AFAD: EKİPLER SEVK EDİLDİ

AFAD'dan yapılan açıklamada, "Bugün, saat 13.45 sularında, Zonguldak ilimiz Ereğli ilçesindeki Armutçuk maden ocağında bir göçük meydana gelmiştir. Göçük altında işçilerin bulunduğu ihbarı üzerine, olay bölgesine AFAD, Emniyet, Jandarma, 112 sağlık, itfaiye ve TTK tahlisiye ekipleri sevk edilmiştir." denildi.

Bağımsız Maden-İş Sendikası'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise göçük altında 11 işçinin bulunduğu belirtildi.

whatsapp-image-2023-09-13-at-16-15-35.jpeg

BİR MADENCİ ÖLDÜ, ÜÇ MADENCİ YARALI

Olayla ilgili TRT Haber'e konuşan Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, "İçeride 280 kişi var, dört kişi etkilendi. Biri canlı olarak kurtarıldı. bir kişi ağır yaralı. İki kişiden canlı ses alınabiliyor. 75 kişilik ekiple müdahale başladı." dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, madendeki göçükte bir işçinin öldüğünü üç işçinin de yaralı kurtarıldığını duyurdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da yaralı sayısını altı olarak açıkladı.

KURTARMA ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu: Kurtarma çalışması tamamlandı. Ekipler güvenli bir şekilde kuyudan çıkıyor. Bu bir tavan çökmesi çok küçük bir bölmede.

KILIÇDAROĞLU BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Göçüğün ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından ölen madenci için başsağlığı diledi.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar