AKP'NİN "BÜYÜK FİLİSTİN MİTİNGİ" SADECE BİR DAYANIŞMA MI?

Yayınlanma:
A+ A-
“Erdoğan, önde olamamasının, zayıf bir aktör olmasının, oyun dışı kalmasının tepkisini böyle riskli bir sertleşmeyle gösterdi”

Artı Gerçek - Artı TV’de yayımlanan Musa Özuğurlu’yla Gündem Özel programında, Dr. Yektan Türkyılmaz ve Prof. Eser Karakaş, Erdoğan’ın Hamas çıkışını, AKP’nin düzenleyeceği Filistin mitinginin anlamını tartıştı.

Erdoğan’ın “Hamas terör örgütü değil mücahitler grubudur” açıklamasının şaşırtıcı olmadığını, Erdoğan’ın Hamas’ı dünya görüşü olarak yakın gördüğünün bilinen bir şey olduğunu ifade eden Türkyılmaz “Burada ilginç olan, bu açıklamanın 7 Ekim sonrasında yapılması. 7 Ekim saldırısını bir nevi temize çeken bir pozisyon alıyor Erdoğan; önde olamamasının, zayıf bir aktör olmasının, oyun dışı kalmasının tepkisini böyle riskli bir sertleşmeyle gösterdi” yorumunu getirdi.

Türkyılmaz, ‘Büyük Filistin Mitingi’ için muhalefet partilerine davette bulunulmamasına “Erdoğan içeriyle ilgili kendini çok rahat hissediyor” değerlendirmesini yaptı.

Eser Karakaş, Erdoğan’ın Hamas çıkışının çok iyi hesaplanmış olduğunu ileri sürdü “Erdoğan bunu iktisadi şairlerle söyledi. Türkiye’nin mevcut haliyle para bulamayacağını gördü. Batı’dan para gelmeyince Türkiye’de ekonomi cehennemin dibine inecek. Erdoğan da çıkıp, ‘Filistin’deki din kardeşlerimizin yanında durduk, o yüzden Batı bize ambargo uyguladı’ dedi.

Öne Çıkanlar