Ege'de kendine hayran bırakan cennet köşe. Akın akın turistler ziyaret ediyor

Ege'de kendine hayran bırakan cennet köşe. Akın akın turistler ziyaret ediyor
Aydın'ın Bozdoğan ilçesindeki Arapapıştı Kanyonu son dönemde en çok ziyaret alan yerler arasında yer alıyor.

Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde yer alan Arapapıştı Kanyonu, doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla ziyaretçilerini etkileyen bir destinasyondur. Ege'nin gizli cenneti olarak bilinen bu kanyon, milyonlarca yıl süren jeolojik oluşumlar ve Akçay Nehri'nin etkisiyle şekillenmiştir. 6 kilometre uzunluğundaki ve 380 metre yüksekliğindeki kanyon, turkuaz renkli sularıyla dikkat çeker.

Kanyon, bahar aylarında düzenlenen tekne turlarıyla ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Yaklaşık 2 saat süren bu turlarda antik kent kalıntıları, kayalara oyulmuş tapınaklar ve 2 bin 500 yıllık bir kaya mezarı gibi tarihi izler görülebilmektedir. Arapapıştı Kanyonu'nun 2016 yılında turizme açılmasının ardından giderek artan bir ziyaretçi ilgisiyle karşılaşmaktadır.

Doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle dikkat çeken Arapapıştı Kanyonu, bölgenin turizm potansiyeline önemli katkılar sağlamaktadır. Her yıl artan ziyaretçi sayısı, kanyonun bölgenin önemli turistik destinasyonlarından biri haline gelmesine katkıda bulunmaktadır. Ege'nin bu gizemli kanyonu, doğa tutkunları ve tarih meraklıları için keşfedilmeyi bekleyen bir hazine niteliğindedir.

Mavi-yeşil renkli kıvrımlı nehriyle bilinen, balıkçıllara ve karabataklara ev sahipliği yapan, tekne turları düzenlenen kanyon.

Bu kanyon, Aydın şehir merkezine 90 km uzaklıkta bulunuyor. Arapapıştı Kanyonu son zamanlarda kamuoyu tarafından bir dünya harikası olarak lanse ediliyor. Bölge, sit alanı ilan edildiği için koruma altında bulunuyor.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar