Ev yapımı 5 doğal kireç çözücü.. Tüm lekeleri söküp atıyor.. Üstelik hazırlanışı da çok kolay

Ev yapımı 5 doğal kireç çözücü.. Tüm lekeleri söküp atıyor.. Üstelik hazırlanışı da çok kolay
Yayınlanma:
A+ A-
Şişe şile kimyasal ürün kullanmanıza gerek yok. Evde kendiniz bu harika bilgilerle temizlik ürününüzü yapabilirsiniz. İşte bilmeniz gerekenler

Çaydanlık, mermer, kahve makinesi gibi pek çok yerde kireç oluşumu kaçınılmaz oluyor. Türkiye'deki suların büyük bir bölümü kireçli olduğu için bu sorunla karşı karşıya kalabiliyoruz. Elbette piyasada çok sayıda kireç sökücü ürün bulunuyor. Kimyasallardan olabildiğince uzak durmaya çalışıyorsanız ve doğal yollarla kireçleri yok etmek istiyorsanız bu içeriğimiz tam size göre.

Kadın haber sitesinde yer alan bir içerikte; Herkesin işine yarayacak doğal temizlik ürününün tarifi paylaşıldı.

İşte bilmeniz gereken o doğal kireç sökücü tarifler.

TUZ VE SİRKE

1 su bardağı elma sirkesi ve 3 yemek kaşığı tuzu ile karıştırın. Kireçli bölgeye direk döküp 15 dakika bekletin. Bir bez yardımıyla ovalayıp güzelce durulayın.

SİRKE, LİMON SUYU VE KARBONAT ÜÇLÜSÜ

Bir spreyli şişeye 1 çay bardağı sirkeyi, 2 yemek kaşığı karbonatı ve yarım limonun suyunu döküp karıştırın. Üzerine sıcak su ekleyip iyice çalkalayın. Hazırladığınız karışımı direk kireçli yüzeye sıkıp 15 dakika bekletin. Ardından durulayabilirsiniz.

ÇAYDANLIKTAKİ KİREÇLER İÇİN: SİRKE

Çaydanlığın içerisine 2 su bardağı sirkeyi dökün. 1 gece boyunca bekletin. Ertesi gün 1 yemek kaşığı karbonatı ilave edip karıştırın ve fırça yardımıyla yumuşayan kireçleri ovalayın. Bol su ile yıkayıp durulayın. Pırıl pırıl çaydanlığınızı kullanabilirsiniz.

ÇAYDANLIKTAKİ KİREÇLER İÇİN: PATATES KABUĞU MUCİZESİ

Bu yöntemi özellikle çaydanlıktaki kireçler için kullanabilirsiniz. 2 adet patatesin kabuğunu çaydanlığa koyun ve 1 litre kadar su ekleyip kaynatın. Kireçlerin tamamen nasıl yok olduğunu şaşkınlıkla izlemeye hazır olun.

KAHVE MAKİNELERİNDEKİ KİREÇLER İÇİN: KABARTMA TOZU

Kahve makinesinin içerisine 1 yemek kaşığı kabartma tozunu 1 su bardağı ılık suyu koyup 1 saat bekletin. Daha sonra bol su ile durulayıp kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar