Sararmış çarşafları beyazlatan teknik! Yeni gibi olmalarını sağlıyor

Sararmış çarşafları beyazlatan teknik! Yeni gibi olmalarını sağlıyor
Yayınlanma:
A+ A-
Sararmış beyaz çarşafları beyazlatan yöntem

SARARAN ÇARŞAFLARI BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ İSE ÇOK BASİT

  • Çamaşır suyu: Beyaz çamaşırları beyazlatmak için en yaygın yöntemlerden biri çamaşır suyu kullanmaktır. Çamaşır suyunu doğru oranda kullanarak çarşaflarınızı yıkayabilirsiniz.

  • Sirke: Sirke de beyazlatma özelliği olan bir malzemedir. Çamaşır makinesine bir bardak sirke ekleyerek çarşaflarınızı yıkayabilirsiniz.

  • Güneş ışığı: Beyaz çarşafları doğal yollardan beyazlatmak için güneş ışığından faydalanabilirsiniz. Çarşafları güneşte kurutarak beyazlatma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

maxresdefault.jpg

SARARAN PEKİ BEYAZ KIYAFETLER NASIL BEYAZLATILIR?

Hurriyet.com.tr sitesinde yer alan bir içerikte; Sararan beyaz kıyafetleri beyazlatan yöntem paylaşıldı. Beyaz renkli kıyafetlerin rengi zamanla değişebilir. Hatta sarardığı için eskidikleri düşünülebilir. Ancak, uygulayabileceğiniz birkaç kolay yöntemle beyaz kıyafetlerinize eski görünümünü kazandırabilirsiniz.

Beyaz çamaşırları yıkarken çamaşır makinesini çok doldurmamakta fayda var. Bu durum beyaz renkteki kıyafetlerinizin renginin değişmesine neden olabilir.

Çamaşır suyu kullanımına dikkat edin. Eğer beyaz giysinizin kumaşı hassas yapıdaysa doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Bunun için giysinizi sıcak suda ıslatın ve suya limon suyu ekleyin. Bir saat kadar bekletip güzelce yıkayın. Daha sonra temizlendiğini görebilirsiniz.

Karbonat da beyaz çamaşırlarınızı beyazlatmanız için etkili yöntemlerden biri olabilir. Tek yapmanız gereken çamaşır deterjanına bir miktar karbonat eklemek. Sonrada çamaşırlarınızı aynı şekilde yıkayın.

Öne Çıkanlar