12 yaşındaki öğrenciye istismar iddiası: Öğretmen hakkında soruşturma açıldı, açığa alındı

12 yaşındaki öğrenciye istismar iddiası: Öğretmen hakkında soruşturma açıldı, açığa alındı
İzmir’de bir ortaokulda, 12 yaşındaki öğrenciye şiddet uygulayıp, cinsel istismarda bulunduğu ileri sürülen Fen Bilgisi Öğretmeni F.Ş. hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı. F.Ş. açığa alındı.

Artı Gerçek - İzmir’in Bayındır ilçesindeki bir ortaokulda görevli Fen Bilgisi Öğretmeni F.Ş., 5 Nisan'da, o gün görevli olmadığı halde 12 yaşındaki N.T.'nin sınıfına geldi. F.Ş., arkadaşlarının yanında N.T.'ye iddiaya göre şiddet uygulayıp, cinsel istismarda bulundu. N.T.’nin durumu anlattığı halası, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

N.T.'nin anne ile babasının ayrı olduğu ve babasının gözetiminde halasında kaldığı öğrenilirken, yaşanan olay sonrası Fen Bilgisi öğretmeni F.Ş. önce polise ardından da Bayındır Cumhuriyet Savcılığı'na ifade verdi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü de F.Ş.'yi açığa alıp, hakkında idari soruşturma başlattı.

8 YIL ÖNCE DE BENZER SUÇTAN SORUŞTURMA GEÇİRDİ İDDİASI

N.T.'nin eniştesi Anıl Yavuz Ö., F.Ş.'nin tutuklanması için gerekli mücadeleyi vereceklerini söyledi. N.T.'nin yaşadıkları nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu ve tedavi gördüğünü belirtti.

Anıl Yavuz Ö., F.Ş.'nin 8 yıl önce görev yaptığı okulda da benzer bir suç nedeniyle soruşturma geçirip, görev yeri değiştirilerek şu anki okula tayin edildiğini öğrendiklerini söyledi. Anıl Yavuz Ö., bununla ilgili belgelerin de ellerinde olduğunu kaydetti.(DHA)

Öne Çıkanlar