Açılışını Binali Yıldırım'ın yaptığı havalimanına 10 yıldır uçak inmiyor

Açılışını Binali Yıldırım'ın yaptığı havalimanına 10 yıldır uçak inmiyor
Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Haziran 2022 23:30
A+ A-
Çanakkale’deki Gökçeada Havalimanı on yıldır kullanılmadığı ortaya çıktı. CHP Çanakkale Milletvekili Ceylan, konuyu Meclis gündemine taşıdı.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, atıl durumda olan Gökçeada Havalimanı gündeme getirerdi.

Havalimanın kullanılamıyor olmasını eleştiren Ceylan, şunları söyledi:

"Turizmin geliştirilmesi hedefiyle açılan havalimanının yeniden aktif hale gelmesi sağlanmalıdır. Havalimanının yapımı yeterli fizibilite çalışmaları tamamlanmadan gerçekleşti. Kamu yatırımları hayata geçirilirken gerçekçi fizibilite raporları hazırlanmalı ve kaynakların çarçur edilmemesi sağlanmalıdır. Bu ülkenin kıt kaynaklarıyla yapılan havalimanının kaderine terk edilmemesi ve yeniden ticari uçuşların başlaması için çaba sarf edilmelidir." 

2010 YILINDA 80 MİLYON TL'YE MÂL OLMUŞTU

Çanakkale'deki Gökçeada Havalimanı 15 Ağustos 2010 tarihinde "turizmin geliştirilmesi" hedefiyle yapıldı. Açılışını dönemin ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım yaptı. 38 çalışanı bulunan havalimanında uçuşlar yapılmıyor. Havalimanı için harcanan toplam para miktarı ise 80 milyon 416 bin TL olmuştu.