Adana'da iki öğretmeni darp eden taksici tutuklandı

Adana'da iki öğretmeni darp eden taksici tutuklandı
Adana'da aracını okul girişine park ettiği için kendisini uyaran iki öğretmeni darp eden taksici tutuklandı.

Artı Gerçek - Adana'nın Seyhan ilçesi Mirzaçelebi Mahallesi'ndeki Toros İlkokulu'nda görevli sınıf öğretmenleri Necmettin Uçar ve Zeynel Kavak'ı okul girişine aracını park ettiği için kendisini uyarmaları nedeniyle darp ettiği iddiasıyla gözaltına alınan taksi şoförü Eyüp Y'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüpheli, Adana Adli Tıp Birimi'ndeki sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Savcılıktaki sorgusunun ardından nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan Eyüp Y. tutuklandı.

Toros İlkokulu'nda görevli sınıf öğretmenleri Necmettin Uçar ve Zeynel Kavak, 1 Kasım'da okul girişine aracını park ettiği için uyardıkları taksi şoförü Eyüp Y'nin tekme ve yumruklu saldırısında yaralanmıştı. Öğretmenler hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu edilmiş, Eyüp Y. ise polislerce gözaltına alınmıştı.

SENDİKALARDAN TEPKİ

Olayın ardından Eğitim-Bir-Sen, Eğitim-İş, Eğitim-Sen ve Hürriyetçi Eğitim-Sen Adana şubelerinin yöneticileri ve üyeleri, saldırıya uğrayan öğretmenlerle okul önünde bir araya gelerek saldırıyı kınamıştı. (AA)

Öne Çıkanlar