AKP'li Belediye Başkanı akrabalarını birçok kuruma yönetici yaptı

AKP'li Belediye Başkanı akrabalarını birçok kuruma yönetici yaptı
Yayınlanma:
A+ A-
Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan’ın akrabaları eğitimden, sağlığa kadar birçok kamu kurumunda yönetici olarak görev yapıyor.

Şırnak ve Van’daki AKP kadrolaşmalarının bir benzeri de Siirt’te ortaya çıktı. Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan’ın akrabalarının eğitimden, sağlığa kadar birçok kamu kurumunda yönetici olarak görev yapması ilçede tepki çekti.

Ekonomik sıkıntılar nedeniyle insanların iş bulmakta zorlandığını ve evine ekmek götüremediğini söyleyen yurttaşlar, "Adamı olan kamuda çok kolay iş buluyor ya da yükseliyor. İlçede, İŞKUR dahil işçi alımlarında bile Özcan ailesinden belirleniyor" diye konuştular.

KAMU KURUMLARINDA EGEMENLİK

Cumhuriyet'in haberine göre Özcan ailesinin ilçede etkin olduğunu da vurgulayan yurttaşlar, "Pervari’de ‘Emin Ağa’ olarak tanınan Mehmet Emin Özcan, belediye başkanıydı. Şimdi de oğlu Tayyar Özcan belediye başkanı olarak görev yapıyor. Pervari’deki Özcan ailesi, kamu kurumlarında da egemenliğini sürdürüyor. Her kurumda Özcanlardan biri var. Onlardan habersiz kuş uçmuyor" ifadelerini kullandılar.

Öte yandan eski AKP Pervari İlçe Başkanı Lokman Özcan’ın kardeşi Kenan Özcan’ın da hem Pervari Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü hem de Pervari İlçe Milli Eğitim’de şube müdürü olarak çalıştığı öğrenildi

Tayyar Özcan’ın birçok akrabasının da Siirt Üniversitesi’nde öğretim üyesi ve Pervari Müftülüğü’nde imam olarak görev yaptığı belirlendi.