AKP’den CHP’ye geçti: Geride 1.2 milyar lira borç ve gösterişli belediye binası bıraktı

AKP’den CHP’ye geçti: Geride 1.2 milyar lira borç ve gösterişli belediye binası bıraktı
Yerel seçimde, CHP’nin AKP’den yüzde 46 oy oranıyla aldığı Manisa’nın Yunusemre Belediyesi’ndeki şatafat dikkat çekti. Belediyenin borcu ise 1.2 milyar lira.

Artı Gerçek - Yerel seçimde Manisa’nın Yunusemre Belediyesi’ni yüzde 46 oy oranıyla CHP’li Semih Balaban kazandı. AKP’li Mehmet Çerçi’nin 10 yıl boyunca başkanlık yaptığı Manisa’nın Yunusemre Belediyesi’nin 1.2 milyar lira borcu olduğu ortaya çıktı. Bunca borca rağmen geçtiğimiz Kasım ayında açılışı yapılan belediye hizmet binasının görkemi dikkat çekti.

Sözcü’de yer alan Veli Toprak’ın haberine göre sarayı andıran makam odasını seçimi kaybeden Mehmet Çerçi yaptırdı. Çok geniş olan makam odasını kaplayan özel dokuma halılar ile gösterişli mobilya ve aksesuarlar dikkat çekti.

CHP’li Başkan Semih Balaban yaptığı açıklamada “Borçları eritmemiz lazım. Araçları havuz sistemine aldık. Belediye Başkan yardımcılarımız da dahil herkes havuzdan araç alıp işlerini yürütecek. Şişkin kadrolaşma had safhada ve işe gelmeden maaş alanlar var. Hepsiyle yolumuzu ayıracağız. Üç temel ilke ile adalet, ahlak ve liyakatla çalışacağız” dedi.

BELEDİYE BİNASINI 34 MİLYON 980 BİN TL HARCANDI

BirGün'de yer alan habere göre ise Yunusemre Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün 27 Ekim 2021 tarihinde düzenlediği ihale kapsamında inşa edilen belediye binasının maliyetinin 34 milyon 980 bin TL olduğu öğrenildi. İhale kapsamında belediye binasının yanı sıra binanın yer aldığı meydana yeraltı otoparkı da yaptırıldı.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar