AKP'li belediye de 'kent lokantası' açtı: 'Haydi sofraya'

AKP'li belediye de 'kent lokantası' açtı: 'Haydi sofraya'
AKP'li Antep Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'daki 'kent lokantalarının' benzeri bir icraata imza attı. 'Haydi Sofraya' lokantasında 40 TL'ye 4 çeşit yemek verilecek.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 'kent lokantası' uygulamasının benzeri Antep'te AKP'li belediye tarafından hayata geçirildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yerel seçimde AKP'nin İstanbul adayı Murat Kurum tarafından eleştiri konusu olan 'kent lokantalarının' bir benzerini açtı.

'Haydi Sofraya' adı verilen lokantada dört çeşit yemek 40 TL'ye satılacak.

Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi’nde açılan lokantada, günlük olarak hazırlanacak olan menüler, öğle ve akşam saatlerinde dağıtılacak.

Her gün değişecek olan menülerde çorba, ana yemek, pilav ve yoğurt gibi yan ürünlerle birlikte kişi başı 40 TL’den satılacak.

Haydi Sofraya Koordinatörü Ertuğrul Er, ilerleyen günlerde şehrin farklı lokasyonlarında hizmet verilmeye devam edileceğini açıkladı. Er, sosyal belediyecilik anlamında güzel bir hizmet verildiğini söyledi.

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, "Bunun önemli bir projeymiş gibi anlatılmasına biz anlam veremiyoruz" diyerek kent lokantaları projesini eleştirince tepki toplamıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar