AKP'li vekilden tweet sildiren TRT paylaşımı

AKP'li vekilden tweet sildiren TRT paylaşımı
Personel istihdam süreçlerinin hakkaniyetliliği açısından en çok eleştirilen kurumlardan biri olan TRT'ye yeni alımlar sonrası AKP'li vekil, attığı...

Personel istihdam süreçlerinin hakkaniyetliliği açısından en çok eleştirilen kurumlardan biri olan TRT'ye yeni alımlar sonrası AKP'li vekil, attığı ‘şaibe' çağrışımı yapan tweetini apar topar sildi.

GÜNCEL- TRT’nin büyük tepkilere yol açan mülakat ve işe alım sonuçlarının ardından AKP Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’den ilginç bir paylaşım geldi. Mustafa Yel, TRT sınavını kazanan hemşehrilerinin teşekkür ziyaretine geldiğini duyurduğu bir mesaj yayımladı. Yel, gelen tepkilerin ardından paylaşımını apar topar kaldırdı.

Yüksek puan alan adayla atanmamıştı

TRT’nin açıklama için uzun bir süre beklediği kadro sonuçları 21 Şubat tarihinde açıklanmış ve büyük tepkilere yol açmıştı. Sınavdan yüksek puan alan adayların atanamazken, listeye düşük puanla giren birçok isim mülakat sonrası atanmıştı. Yaşanan skandala ilişkin TRT’den sorumlu olan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a iki ayrı soru önergesi verilirken, adaylar geçtiğimiz hafta TRT önünde eylem yapmıştı.

Yel'in paylaşımı torpil iddialarını gündeme getirdi 

Saraygazetesi.com'un TRT’ye yönelik tepkiler devam ederken AKP Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’in sosyal medyadan yaptığı paylaşım torpil iddialarını yeniden gündeme getirdi. Yel, TRT’de işe giren adayın kendisine teşekkür ziyaretinde bulunduğunu açıklarken, gelen tepkilerin ardından paylaşımını kaldırdı.

Öne Çıkanlar