AKP'lilerin tatil pozları tepki topladı: Monako'da istakoz, Maldivlerde deniz keyfi

AKP'lilerin tatil pozları tepki topladı: Monako'da istakoz, Maldivlerde deniz keyfi
AK Partili Şebnem Bursalı'nın Monaco’da ıstakoz yediği paylaşıma tepkiler sürerken AK Partili eski vekil ve belediye başkan adayının Maldivler pozu da gündem oldu. Filiz gelen tepkilere "Maksatlı ve haddini aşan ifadeler ... Yapmayın" yanıtını verdi.

Artı Gerçek - Bayram tatili vesilesiyle toplum ulaşım araçları ücretsiz olunca ailesiyle Eminönü'nü ilk kez ziyaret eden ve "Pahalı olduğu için biraz gezebiliyoruz" diyen 17 yaşındaki gencin bu sözleri ve babasının "Bir balık ekmek bile yiyemiyoruz" ifadeleri gündemdeki yerini korurken, AKP İzmir Milletvekili ve Dijital Mecralar Komisyonu Üyesi Şebnem Bursalı'nın sosyal medya hesabından, Monaco Yat Kulübü'nde yediği ıstakozun fotoğrafını paylaşması tepki topladı.

akpnin-sosyete-gundemi-monacoda-istakoz-paylasimi-ebg8.webpBursalı'nın Monaco'dan yaptığı paylaşımın ardından, eski AKP Çankırı Milletvekili ve İş İnsanı Hüseyin Filiz'in de sosyal medya hesabından bir ay önce ailesiyle birlikte Maldivler'de yaptığı tatilden paylaştığı fotoğraflar da yeniden gündem oldu.

Maldivler tatilinden fotoğrafları "Maldivler güzel ama torunlarla başka güzel. Torunlarım Hüseyin, Ömer, Hülya Minel ve Alisa" notuyla paylaşan AKP'li Filiz, tepkilerin ardından bir açıklama paylaştı.

Açıklmasında siyasette herhangi bir aktif görevde bulunmadığı ve milletvekilliği görevinin 2018'de sona erdiğini hatırlatan Filiz, gelen tepkileri "maksatlı ve haddini aşan sözler" olarak niteledi.

screenshot-2-kxri.jpg

'CHP'Lİ SALICI'DAN TEPKİ: 'ISTAKOZ ZİYAFETİ SINIFSALDIR ... AKP KİBRİNİN ÖZETİDİR'

Bursalı'nın paylaşımını alıntılayan CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

"Gençler Eminönü’nde balık-ekmek yiyemezken, AKP Milletvekili Şebnem Bursalı'nın Monaco Yat Kulübü’ndeki ıstakoz ziyafeti sınıfsaldır, story atması görgüsüzlüktür, AKP kibrinin özetidir."

LÜKS HAYATLARINI PAYLAŞAN VEKİLLER AKP'Yİ DE KARIŞTIRDI

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı'nın Monaco'da yediği ıstakozun fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşması partiyi karıştırdı.

AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci, Bursalı'nın paylaşımına sert tepki göstererek "Herkes kendine gelsin! Ya da bu partiden defolup gitsin! Yeter!" mesajı paylaştı.

AKP'Lİ BİRİNCİ: YEDİYSENİZ BİLE PAYLAŞAMAZSINIZ

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Birinci, şu paylaşımda bulundu:

"Milletimiz geçim sıkıntısındayken, millet çareler ararken, devletimiz dişini tırnağına takmış ekonomiyi düzeltmeye çalışırken, siz gidip Monaco'da ISTAKOZ yiyemezsiniz, hadi yediniz bunu paylaşamazsınız!

O ki paylaştınız, o zaman bu partiden istifa edeceksiniz. Sizin bu tavrınıza, bu ruh halinize hangi parti uygunsa, oraya gideceksiniz!

Yer sofralarında kurulmuş, emekle, darbeler, bin bir badireler atlatmış bu partide siz ve sizin gibilere yer yok.

Siz burayı babanızın çiftliği zannediyorsunuz, lakin burası halkın bağrından kopmuş, bu milletin öz evladı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisidir kardeşim!

Burada artık bu tavırda olanlara yer yok!

Biz, size rağmen, sizin gibileri tek tek ayıklayana kadar, ölene kadar Reisimize sahip çıkacağız.

Siz, bizim tane tane topladıklarımızı, kamyonu devirerek dökmeye çalışsanız da biz, yılmadan, sizlerden ve sizin gibilerden partimizin izzetini koruyacağız.

Uzun uzun yazardım, sabaha kadar yazardım, ama o fotoğraf, inanın bana, bu kadar yazmayı bile hak etmiyor.

Aslında tek cümle yeter:

'Partimizden defolup gidin kardeşim' konu bu kadar basit."

YAT KULÜBÜNÜN ŞİFRELERİ: ÜYELERİ PRENS SEÇİYOR... ISTAKOZ 2 BİN 72 LİRA

AKP'li isimlerin lüks yaşamlarını sergiledikleri paylaşımlarında yankıları sürerken CHP'li Gürsel Tekin X hesabında "Monako Yat Kulübü’nün şifreleri" notuyla, bu yat kulübüne üyeliklerin hangi kriterlerle gerçekleştiğini ve içerdeki yemek menüsünün fiyatlarını paylaştı.

Tekin'in yat kulübüne dair bilgileri madde madde yazdığı paylaşımı şöyle:

- Kulübün 2 bin 500 üyesi var. Üyeleri tek tek Prens II. Albert seçiyor. Prens II. Albert Monako hükümdarı ve meşhur Grace Kelly’nin oğlu. Restaurant katı şekilde üyelere özel. Üyeler misafir getirebiliyor.

- Menüde Istakoz tabağı 2 bin 72 lira. 60 euro.

- Kulübün üyeleri arasında Bourbon - İki Sicilya hanedanından Charles, İsveç konsolosu ve Monako Kralı danışmanı Patricia Husson, bir çok siyasetçi, iş insanı, sporcu ve sanatçı var.

- Kulüp gizliliğe çok önem veriyor. Özel bir törenle üyeleri kabul ediyor. Kulüp üyeleri ve hayatı hakkında kısıtlı paylaşımda bulunuyor. AKPlilerin faturasını neticede millet ödüyorsa, milletin neye para ödediğini bilmeye de hakkı vardır diye araştırdım, dostlarıma sordum, paylaştım.

Öne Çıkanlar