AKP’yle ittifak kurulmasına karşı çıkan BBP’li istifa etti: AKP'ye oy istemeyeceğim

AKP’yle ittifak kurulmasına karşı çıkan BBP’li istifa etti: AKP'ye oy istemeyeceğim
Yayınlanma:
A+ A-
BBP MYK üyesi Fatma Yümlü, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yümlü, AKP’yle ittifak kurulmasına karşı olduğu belirtti.

Artı Gerçek-Büyük Birlik Partisi'nde (BBP) MKYK Üyesi Fatma Yümlü, partisinin AKP ile ittifak kurmasını eleştirerek istifa ettiğini açıkladı. Yümlü, “AKP'ye oy istemeyeceğim ve vermeyeceğim için BBP'sinin ittifakın içinde olması istifa etmem gerektiğini göstermiştir. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır diyerek her daim doğruları savundum, savunmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

‘İTTİFAKTA OLMALIYIZ’ TARTIŞMASI

Sosyal medya platformu Facebook hesabından "Veda" başlığıyla paylaşım yapan Fatma Yümlü’nün açıklaması şöyle:

"2013 yılında üyesi ve 2019 yılında da MYK üyesi olduğum zaman zaman görev aldığım BBP'sinden istifa ediyorum. Gelinen noktada illa ittifakta olmalıyız denilmesi üzerine genel başkan yardımcılarıyla görüşerek ittifaklarda olmayalım BBP olarak tek başımıza seçime girelim gerekirse yüzde 1 oy alalım ama kendimiz olalım dedim... Muhsin Yazıcıoğlu'nun yolundan doğruları savunarak dik duralım istedim... Ne yazık ki siyasette el pençe duranlara rağbet gerçeği söyleyenler dikkate alınmıyor. Benim koltuk sevdam, çocuğumu işe sokarım düşüncem hiç olmadı çok şükür ihtiyacım da yok.”

‘AKP'YE OY İSTEMEYECEĞİM VE VERMEYECEĞİM’

‘Tek hedefim adalet, vatan, bayrak, millet diyerek doğruları söylemeye gayret gösterdim’ diyen Yümlü devamında şunları söyledi:

“Bu şartlarda AKP'ye oy istemeyeceğim ve vermeyeceğim için BBP'sinin ittifakın içinde olması istifa etmem gerektiğini göstermiştir. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır diyerek her daim doğruları savundum, savunmaya devam edeceğim... Genel Başkanımı ve yöneticileri sever sayarım lakin onlara olan sevgim yönetimin doğru yapıldığı anlamını taşımıyor..."

Öne Çıkanlar