Akşener: İstismara uğramış çocuğun davasını takip etmezsem şerefsizim

Akşener: İstismara uğramış çocuğun davasını takip etmezsem şerefsizim
Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Parti lideri Meral Akşener, Hiranur Vakfı'nın kurucusunun evinde ortaya çıkan çocuk istismarı skandalı ile ilgili "Bunun takibini yapmazsam şerefsizim" dedi.

Artı Gerçek- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Medyascope’ta Ruşen Çakır’a konuk oldu.

Çakır'ın sorularını yanıtlayan Akşener tarikatta cinsel istismarı skandalına ilişkin ise davanın bizzat takipçisi olacağını söyledi.

"(6 yaşındaki çocuğun istismarı) Bunun takibini yapmazsam şerefsizim. Bunu bizzat yapacağım. Davaya İYİ Parti olarak müdahil olacağız. Bahadır Erdem bizim adımıza katılacak.''

Akşener, gündeme dair şunları söyledi:

'KAZANACAK ADAYI SEÇMEK LAZIM'

“Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayını seçeceğini sayın Kılıçdaroğlu belirtmişti. Kemal Bey’in adaylık kriterlerine katılıyorum, bir de kazanacak adayı seçmek lazım. Aday konusunu hiç konuşmadık. Aday çıktıktan sonra arkasında kaya gibi durulur.

Muhalif seçmenleri taraftar etme hali çok sıkıntı bir durum. Bir arkadaşımızı aday gösterecekseniz, diğer arkadaşımızın da bilgisi olsun dedim. Daha sonra bunu TV’de söyledim. Sonra HT’de bunu anlattım. O günden bu güne iki arkadaşımızın da anketlere konulma eğilimi bitmedi, vatandaş nezdindeki popülaritesi arttı, böyle bir durumla karşı karşıyayız. Ben bir durum tespitiyle karşı karşıyayım.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ

Kendi iktidarlarında Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’ne tekrar döneceğini de ifade eden Akşener, “Bu güruhun talebiyle Erdoğan İstanbul Sözleşmesi’nden çıktı. Gelir gelmez İstanbul Sözleşmesi’ni getireceğiz." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar