Ali Yerlikaya: 'Narkoçelik-18' operasyonlarında 1 ton 57 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi

Ali Yerlikaya: 'Narkoçelik-18' operasyonlarında 1 ton 57 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi
Yerlikaya, 17 ilde uyuşturucu madde imalatçılarına yönelik düzenlenen 'Narkoçelik-18' operasyonlarında; 1 ton 57 kg uyuşturucu madde ve 16 milyon 218 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini açıkladı. Operasyonlarda 272 satıcı yakalandı.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen 'Narkoçelik-18' operasyonun ayrıntılarını duyurdu.

Yerlikaya, zehir tacirlerini ve sokak satıcılarını temizlemeye kararlı olduklarını belirterek uyuşturucu satıcılarının gençleri ve toplumu zehirlemesine izin vermeyeceklerini söyledi.

17 İLDE UYUŞTURUCU OPERASYONU

Yerlikaya'nın açıklaması şöyle:

"Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlıklarınca; 210 ekip ve 865 Jandarma personelinin katılımıyla; Antalya, İstanbul, Diyarbakır, Edirne, Aydın, Nevşehir, Çankırı, Ağrı, İzmir, Osmaniye, Hatay, Adana, Çanakkale, Bingöl, Elazığ, Erzincan ve Tokat olmak üzere 17 ilde "NARKOÇELİK-18” operasyonları düzenlendi.

Antalya İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 380 bin adet uyuşturucu hap, 9 kg eroin, 6 kg kubar esrar ile muhtelif miktarda metamfetamin, kokain ve bonzai ele geçirildi. 40 sokak satıcısı yakalandı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 15 milyon 836 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Beş sokak satıcısı yakalandı.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; 719 kg toz esrar, 120 kg kubar esrar ve 57 bin 500 adet kök kenevir ele geçirildi. İki zehir taciri yakalandı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 18,5 kg eroin ele geçirildi. Bir zehir taciri yakalandı.

Aydın İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; muhtelif miktarda kubar esrar, metamfetamin ve uyuşturucu hap ele geçirildi. 73 sokak satıcısı yakalandı.

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; Bir kg kubar esrar, 408 gr metamfetamin ile muhtelif miktarda uyuşturucu hap, skunk ve toz esrar ele geçirildi. 11 sokak satıcısı yakalandı.

Çankırı İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; muhtelif miktarda kubar esrar, bonzai, skunk, kenevir tohumu ve metamfetamin ele geçirildi. 103 sokak satıcısı yakalandı.

Ağrı İl Jandarma Komutanlığı ile Gürbulak Gümrük Muhafaza Müdürlüğünce yapılan ortak operasyonda; 12.5 Lt sıvı metamfetamin ele geçirildi. Dört zehir taciri yakalandı.

İzmir İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 10 kg kubar esrar ele geçirildi. Bir zehir taciri yakalandı.

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 900 gr eroin ile 142 kg uyuşturucu yapımında kullanılan madde ele geçirildi.

Hatay İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 10,5 kg toz esrar ele geçirildi. Bir zehir taciri yakalandı.

Adana İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; muhtelif miktarda kubar esrar, bonzai ve kenevir ele geçirildi. 24 sokak satıcısı yakalandı.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; muhtelif miktarda skunk ve kök kenevir ile uyuşturucu yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi. Bir sokak satıcısı yakalandı.

Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; 6,5 kg toz esrar ele geçirildi.

Elazığ İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; 2 bin 751 adet uyuşturucu hap ile muhtelif miktarda kokain ele geçirildi. Bir zehir taciri yakalandı.

Erzincan İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; muhtelif miktarda esrar ve kök kenevir ele geçirildi. İki zehir taciri yakalandı.

Tokat İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; muhtelif miktarda bonzai ile uyuşturucu hap ele geçirildi. Üç zehir taciri yakalandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar