Antalya ve Rize'de dört turist boğularak öldü

Antalya ve Rize'de dört turist boğularak öldü
Antalya ve Rize'de dört turist boğularak öldü. Adana'da ise serinlemek için gölete giren genç boğuldu.

Artı Gerçek - Antalya'nın Manavgat ilçesinde yaklaşık birer saat arayla birbirine 300 metre uzaklıkta iki turist boğularak öldü.

Alman 74 yaşındaki Helmut Slfrad Hopfner, Evrenseki Mahallesi'nde tatil yaptığı otelin sahilinde denizde yüzerken boğulma tehlikesi geçirdi. Sahile çıkarılan ve bilinci kapalı olarak Manavgat'taki özel bir hastaneye kaldırılan Hopfner, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Antalya'da ikinci boğulma olayı ise Çolaklı Mahallesi'nde yaşandı. Tatil yaptığı otelin sahilinde denize giren Slovenya vatandaşı 75 yaşındaki Maria Bundzelova, yüzerken boğulma tehlikesi geçirdi. Sahile çıkarılan ve bilinci kapalı olarak Manavgat'taki özel bir hastaneye kaldırılan Bundzelova da kurtarılamadı. Bundzelova'nın iki kez kalp ameliyatı geçirdiği belirtildi.

RİZE'DE İKİ GÜRCİSTANLI BOĞULDU

Rize’nin Pazar ve Ardeşen ilçelerinde denize giren iki Gürcistan uyruklu boğuldu.

İlk boğulma vakası Rize'nin Pazar ilçesi Hamidiye Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde meydana geldi. 45 yaşındaki Avtandil Tavartkiladze serinlemek üzere denize girdi. Denize giren Tavartkiladze, bir süre sonra akıntıya kapılarak sürüklenmeye başladı. Sahil güvenlik ve kıyı emniyeti ekiplerince sahile çıkartılan Tavartkiladze tüm müdahaleye rağmen öldü.

ikinci boğulma vakası ise Ardeşen ilçesine bağlı Fatih Mahallesi’nde akşam saatlerinde meydana geldi. 50 yaşındaki Alvarce Tavatgadze denizde yüzerken boğuldu.

Adana'nın Kozan ilçesinde ise sıcak havadan bunalıp gölete giren 18 yaşındaki Özgür Ramazan Özdemir boğuldu. (AJANSLAR)

Öne Çıkanlar