Antalya'daki teleferik faciasıyla ilgili soruşturma başlatıldı

Antalya'daki teleferik faciasıyla ilgili soruşturma başlatıldı
Adalet Bakanı Tunç, Antalya'daki teleferik faciasına ilişkin açıklamada bulundu: "Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca adli soruşturma başlatılmıştır."

Artı Gerçek - Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde yaşanan teleferik faciasınailişkin, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca adli soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Antalya’daki teleferik faciasına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada, kazanın Sarısu-Tünektepe teleferik hattındaki teleferik direğinin kırılarak seyir halindeki kabinlerden birinin düşmesi sonucu meydana geldiği belirtilerek, "Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca adli soruşturma başlatılmıştır. Olayın nedeni ve sorumlularının tespiti için makine mühendisi, elektrik mühendisi ve iş sağlığı güvenliği uzmanlarından oluşan 5 kişilik bilirkişi heyeti görevlendirilmiş olup, halihazırda olay yerinde incelemelerine devam etmektedirler. Adli soruşturma, bir Cumhuriyet Başsavcıvekili ve bir Cumhuriyet Savcısının koordinasyonunda tüm yönleriyle sürdürülmektedir” denildi.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar