Antalya'daki teleferik kazası anının video görüntüsü ortaya çıktı

Antalya'da dün bir kişinin öldüğü, yedi kişinin yaralandığı teleferik kazası anının görüntüsü ortaya çıktı. Öte yandan havada asılı kalan kabinlerde mahsur kalan 184 kişiden 128'i kurtarıldı.

Artı Gerçek - Antalya'daki teleferik faciası sonrası havadaki kabinlerde mahsur kalan 184 kişiyi kurtarma çalışmaları dün akşam saatlerinden bu yana sürüyor. Bugün öğle saatleri itibariyle zorlu koşullar altında 128 kişinin kurtarıldığı açıklandı.

Öte yandan teleferik kazası anı, teleferikte telefonuyla video çeken bir kişi tarafından görüntülendi. Videoda, teleferikte manzarayı görüntüleyen kişilerin çarpma anı sonrası çığlıkları duyuluyor.

DİREK HEYELAN NEDENİYLE KIRILMIŞ

AFAD Başkanı Okay Memiş, teleferik kazasına ilişkin yaptığı açıklamada, teleferik hattındaki 5'inci direğin heyelan nedeniyle kırıldığını, 1 kabinin kırılan direğe çarparak hasar aldığını söyledi.

KUVVETLİ RÜZGAR ÇALIŞMALARI ZORLAŞTIRIYOR

Memiş, şu anda kuvvetli rüzgarın yer yer çalışmaları zorlaştırdığını belirtti. Memiş, hava kararana kadar operasyonu tamamlamayı düşündüklerini ifade etti.

YARALILARIN SAĞLIK DURUMU İYİ

Kurtarma çalışmalarına 7 helikopter, 87 araç ve 435 personelin katıldığını, AFAD başkanlık ve il müdürlüklerinden destek olarak 77 personelin getirildiğini açıklayan Okay Memiş, hastanelerde tedaviye alınan yaralı 7 kişinin durumunun da iyi olduğunu söyledi. (HABER MERKEZİ/DHA)

Öne Çıkanlar