Antep ve Diyarbakır'da sağanak: Cadde ve sokaklar suyla doldu

Antep ve Diyarbakır'da sağanak: Cadde ve sokaklar suyla doldu
Antep ve Diyarbakır'da etkili olan sağanak günlük yaşamı olumsuz etkiledi, arabalar sular altında kaldı. Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde de cadde ve sokaklar suyla doldu, bazı ev ve iş yerlerini su bastı.

Artı Gerçek - Antep'te dün akşam saatlerinde başlayan sağanak nedeniyle cadde ve sokaklar suyla dolarken, çok sayıda araç köprülü kavşaklarda mahsur kaldı. Seyrantepe Mahallesi'ndeki Çimento Kavşağını su basması nedeniyle araçlar sular altında kaldı, vatandaşlar mahsur kaldı. İhbarla olay yerine çok sayıda itfaiye, UMKE, AFAD, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekiplerce yapılan çalışma sonucunda mahsur kalanlar kurtarıldı.

antep.jpg

ÇOK SAYIDA ARAÇ YOLDA KALDI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Gaziantep’teki yoğun yağışın etkisini azaltmak için ekiplerimiz en baştan bu yana çalışıyor. 210 kişiden oluşan 27 ekip tıkanan mazgalları açarak yağmur suyunun akışını rahatlatmaya çalışıyor. Yaşanan olumsuz durumları lütfen Alo 153’e bildirin. 2 saat içinde metrekare başına 65 kilogram yağış düştü. Ekiplerimizin çalışmaları devam ediyor. Yağmur suyundan etkilenen yerlere yetişmek için tam mesai çalışıyorlar" denildi.

VALİLİK DE VATANDAŞLARI UYARDI

Kentte etkili olan sağanak nedeniyle Gaziantep Valiliği de açıklama yaptı. Yağışın sabah saatlerinde de etkili olacağı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Akşam saat 21.00’da başlayarak gece 22.00’da kuvvetli bir şekilde yağan ve metrekareye 65 kg düşen yağmur nedeniyle, Çimento Kavşağı, Karşıyaka Tüneli, Yeşil Vadi bölgelerinde trafikte aksamalar oluşmuştur. Yer yer mahsur kalan araçların kurtarma çalışmaları tamamlanmak üzeredir. Can güvenliği açısından herhangi bir olumsuzluk yaşanmamakla birlikte sabah 05.00 ile 07.00 arasında yağışın tekrar etkisini artırması beklendiğinden sürücülerimizin belirtilen güzergahları kullanmamaları ve trafiğe daha dikkatli çıkmaları gerekmektedir. Valiliğimiz gelişmeleri takip etmektedir."

DİYARBAKIR'DA SAĞANAK; CADDE VE SOKAKLAR SUYLA DOLDU

Diyarbakır Çermik'dde de gün boyunca etkili olan sağanak nedeniyle Tepe Mahallesi’ndeki bazı caddelerde su taşkınları oldu, günlük yaşam olumsuz etkilendi. Caddelerdeki bazı evleri su basarken, birçok evin önünde ise çamur yığınları oluştu. Cadde ve evlerde suların tahliyesi için çalışma başlatıldı.

diyarbakirda-saganak-cadde-ve-sokaklar-suyla-doldu-3419-dhaphoto1.jpg

(DHA)

Öne Çıkanlar