Atatürk Havalimanı'nın pisti kırıldı, asfaltı yenileniyor: 1,2 milyon TL harcadı

Atatürk Havalimanı'nın pisti kırıldı, asfaltı yenileniyor: 1,2 milyon TL harcadı
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Eylül 2022 12:20
A+ A-
Pisti kırılan Atatürk Havalimanı’nın asfaltı yenilemek için ihale düzenlendi. DHMİ havalimanının asfaltını yenilemek için 1,2 milyon TL harcadı.

Millet Bahçesi yapmak amacıyla Atatürk Havalimanı’nın pistini kırdıktan sonra havalimanının asfaltına bakım yapıyor. Havalimanın asfaltını yenilemek için bir ihale düzenledi. DHMİ havalimanının asfaltını yenilemek için 1,2 milyon TL harcadı.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, 23 Ağustos'ta "Atatürk Havalimanı Taksi Yolu Asfalt Onarımı" adı altında bir ihale düzenledi. Bu ihaleye sadece Aksiyon Yapı İnşaat Şirketi’nin katıldığı ve şirket ile DHMİ arasında 1 milyon 286 bin TL’lik sözleşme imzalandığı açıklandı.

Atatürk Havalimanı’na geçen aylarda tüm tepkilere rağmen millet bahçesi projesine başlandı. BirGün’de yer alan İsmail Arı’nın haberine göre Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı TOKİ tarafından Atatürk Havalimanı millet bahçesi projesi için 29 Nisan'da davet usulüyle bir ihale düzenlendi. Ardından ihalenin 2 milyar 127 milyon 978 bin liraya Yapı ve Yapı Şirketi'ne verildiği ortaya çıktı.

Milyarlık ihaleyi alan şirket 1974 yılında Nusret Yıldırım tarafından kuruldu. Şu anda oğlu Zafer Yıldırım tarafından yönetiliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 yılında yaşamını yitiren Nusret Yıldırım'ın cenazesine kardeşi Mustafa Erdoğan ile birlikte katılıp aileye taziyelerini iletmişti. Yapı ve Yapı Şirketi'nin kurucusu Nusret Yıldırım ile aile dostu oldukları Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinde de yazıldı.

Öne Çıkanlar