Aynur Doğan’ın konserini iptal eden belediye 'gerekçe' buldu: İzin alınmadı

Aynur Doğan’ın konserini iptal eden belediye 'gerekçe' buldu: İzin alınmadı
‘Uygun olmadığı tespit edilmiştir’ diyerek Doğan’ın konserini iptal eden AKP’li Derince Belediyesi tepkiler nedeniyle bir açıklama daha yaptı.

Kocaeli'nin AKP’li Derince Belediyesi, Kürt Sanatçı Aynur Doğan'ın 20 Mayıs’ta ilçede vereceği konseri iptal etti. Belediyenin konseri iptal ettiğini duyurması üzerine sosyal medya kullanıcıları, sanatçılar, yazarlar, siyasetçiler olmak üzere birçok kişi tepki gösterdi. Bunun üzerine Derince Belediyesi bir duyuru daha yaptı. AK Partili Derince Belediyesi tepkiler üzerine 'gerekçe' açıklayarak izinlerin alınmayarak, resmi işlerin yapılmadığını ileri sürdü.

AKP’li belediyenin yaptığı ilk paylaşımda "DUYURU! İlçemiz sınırları içerisinde özel bir firmanın yapacak olduğu konser organizasyonunun yapılan detaylı inceleme sonucunda uygun olmadığı tespit edilmiş olup, etkinlik belediyemiz tarafından iptal edilmiştir" dedi.

İptali sosyal medya hesabının ana sayfasından duyuran belediye, 'gerekçe' sunduğu açıklamasını ise tepki gösteren Twitter kullanıcılarını etiketleyerek yaptı: "ÖNEMLİ DUYURU Bugün iptal edildiği açıklanan konser organizasyonu, etkinlik öncesi yetkili mercilerden gerekli izinlerin alınmayarak, resmi işlemlerin yapılmaması ve bu süreçte uygun olmayan şekilde bilet satışı gerçekleştiğinden dolayı iptal edilmiştir."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar