Aysel Tuğluk için bekleyiş: Tuğluk hakkındaki ATK raporu henüz cezaevine ulaşmış değil

Aysel Tuğluk için bekleyiş: Tuğluk hakkındaki ATK raporu henüz cezaevine ulaşmış değil
Yayınlanma:
A+ A-
ATK'nın tutuklu siyasetçi Aysel Tuğluk hakkındaki 'cezaevinde kalamaz' raporunun ardından avukatlar ve milletvekilleri Kandıra Cezaevi'ne gitti.

Yağmur Kaya


Artı Gerçek- Adli Tıp Kurumu'nun (ATK) demans hastası Kürt siyasetçi Aysel Tuğluk için verdiği ‘cezaevinde kalamaz’ raporunun ardından Tuğluk’un bulunduğu Kocaeli 1'Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne giden avukatlar, cezaevi yönetimiyle görüştü. Avukatların verdiği bilgiye göre, Tuğluk hakkındaki rapor henüz cezaevine ulaşmış değil.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekilleri Züleyha Gülüm, Serpil Kemalbay, çok sayıda HDP üyesi ve ailesi cezaevi önünde bekliyor.

Artı Gerçek'e konuşan Serpil Kemalbay, TBMM Nöbetçi Sekreterliği tarafından Kocaeli İnfaz Savcılığının telefonla arandığını ancak aramalara cevap verilmediğini söyledi.

'EVRAK İŞLERİNİN TAMAMLANMASINI BEKLİYORUZ'

Kemalbay, "Herhangi bir bilgi elimizde yok. İçeriye avukatlar girdiler. Aysel Tuğluk'un çıkışıyla ilgili evrakların ellerine ulaşmasıyla ilgili bir sorun var anlamadığım kadarıyla. Kocaeli İnfaz Savcılığına ulaşmaya çalıştık telefonu açmadılar. Evrak işlerinin tamamlanmasını bekliyoruz. Ama herhangi bir bilgiye ulaşamadığımız için bir bilgi aktaramıyorum. Bu gece mi yarın mı çıkacak bütün bu konular belirsiz" dedi.

Kemalbay, Tuğluk hakkındaki raporun henüz cezaevine ulaşmadığını belirtti.

Ailesinin, avukatların ve HDP'lilerin cezaevi önündeki bekleyişi sürüyor.

Öne Çıkanlar