Baba ve oğlu haberi olmadan AKP’ye üye yapıldı: 'Suç duyurusunda bulunacağım'

Baba ve oğlu haberi olmadan AKP’ye üye yapıldı: 'Suç duyurusunda bulunacağım'
Yayınlanma:
A+ A-
Haberi olmadan kendisinin ve oğlunun AKP’ye üye yapılmasına söyleyen Halil Karataş, suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Karataş, ‘Oğlum 2020 yılında beri AKP Mezitli İlçe Teşkilatı’na üye yapıldığını öğrendik, kendisi 15 yıldır Avrupa’da yaşıyor' dedi.

Artı Gerçek-Mersin’in Yenişehir ilçesinde yaşayan Halil Karataş (56), e-devlet üzerinden yaptığı sorgulama sonucu bilgisi dışında 2008 yılında AKP’ye üye yapıldığını öğrendi. Avrupa’da yaşayan oğlunun da 2020 yılından beri AKP’ye üye yapıldığını tespit eden baba Karataş, 2005’te ilçeden ayrıldığını söyledi.

Karataş, “2005’te ilçeden çıkmışım nasıl oluyor da 2008’de üye yapılıyor. Bozova’da yaşadığım süre içerisinde de Halkların Demokratik Partisi’nde (HDP) çalışma yürüttüm, Bozova küçük bir yer orada herkes benim HDP’li olduğumu bilir. Oğlumun da 2020 yılında beri AKP Mezitli İlçe Teşkilatı’na üye yapıldığını öğrendik, kendisi 15 yıldır Avrupa’da. Bu nasıl oluyor?” diye sordu.

‘SAHTE ÜYELİK YAPTIKLARINI GÖRÜYORUZ’

Mezopotamya Ajansı’nda yer habere göre seçimler yaklaştıkça iktidarın fazla üyesi olduğu algısı yaratılmaya çalışıldığını belirten Karataş şunları söyledi:

“Bu sahte üyelikleri de kendi başarısıymış gibi göstermeye çalışıyor. Seçimde hile yapmak için böyle bir yola başvurmuş olabilirler. Biz hiçbir zaman üye olmadık, üye olmak için ıslak imza olması gerekiyor, duruma baktığımız zaman sahte üyelik yaptıklarını görüyoruz. Birçok insanı haberi olmadan üye yapmışlar. Herkes e-devletten kontrol etsin. Bende ilçe seçim kuruluna dilekçe verip üyeliğimi sonlandıracağım, daha sonra suç duyurusunda bulunacağım.”

Öne Çıkanlar