Bahçeli'nin af çıkışına Erdoğan'dan yanıt

Bahçeli'nin af çıkışına Erdoğan'dan yanıt
Yayınlanma:
Güncelleme: 11 Kasım 2019 11:48
A+ A-
Erdoğan, Bahçeli'nin af önerisi için, 'Bizim şu anda böyle bir düşüncemiz yok' dedi.

GÜNCEL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af önerisinin sorulması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim şu anda hükümetimizle böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok" dedi.

İngiltere ziyaretinde Kraliçe Elizabeth ve Başbakan Theresa May ile bir araya geleceğini söyleyen Erdoğan, "Ekonomi güvenlik savunma ve bunun yanında terörle mücadele iki ülke için de öncelik taşıyan alanlar. Ve buralardaki işbirliğimiz bunları daha nasıl geliştirebiliriz, bu alanlarla birlikte neler yapabiliriz bunları konuşacağız. İki garantör ülke olarak Kıbrıs ile ilgili son durumu gözden geçirecek, Avrupa’daki gelişmeleri değerlendireceğiz. Bölgemizdeki güncel gelişmeleri de ele alma fırsatını bulacağız" dedi.

'BÖYLE BİR DÜŞÜNCEMİZ YOK'

Erdoğan gazetecilerin, "Önümüzdeki dönemde af talebini gündeminizde tutacak mısınız" sorusuna "Sayın Bahçeli’nin bu talebi veya teklifi tabi kendisine ait bir taleptir, tekliftir. Ama bizim şu anda hükümetimizle böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok" şeklinde cevap verdi.

DEMİRTAŞ'TAN BAHÇELİ'YE 'ÇETE LİDERLERİNE AF' CEVABI

İLGİLİ HABER: AF ÇAĞRISINA HÜKÜMETTEN İLK TEPKİ

İLGİLİ HABER: BAHÇELİ'DEN AF ÇAĞRISI

Öne Çıkanlar