Bakan Karaismailoğlu: Skuter kullanılmasını teşvik edeceğiz

Bakan Karaismailoğlu: Skuter kullanılmasını teşvik edeceğiz
Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, "15 dakikanın altındaki seyahatlerde araç kullanılmamasını bisiklet, skuterler ve yürüyüş yollarının kullanılmasını teşvik eden politikalar geliştiriyoruz" dedi.

Artı Gerçek - Şehir içi ulaşımda yaygınlaşan ancak kaza sayısı da artan skuter kullanımının teşvik edileceği açıklandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde restorasyonu tamamlanan 800 yıllık tarihi Akköprü'nün açılış töreninde skuter kazalarına ilişkin soruyu yanıtladı. Karaismailoğlu, Ankara ve İstanbul gibi metropollerde skuter kullanımının hayatın bir parçası haline geldiğini dile getirerek, şöyle konuştu:

"Skuterler geçtiğimiz yıllarda kuralsız bir şekilde kullanılıyordu. Skuterlerin belli kurallar dahilinde kullanılması için yönetmelikler çıkardık. Skuter, yönetmelikte yer alan kurallar çerçevesinde kullanılmalı; ancak görüyoruz ki caddelerde kural tanımaz bir şekilde hareket ediyorlar. Skuter kullanılmasını teşvik edeceğiz, belirli kurallar doğrultusunda kullanılması için denetimler gerçekleştireceğiz. Maalesef üzücü kazalar meydana geldi. Bu kazaları önlemek için İçişleri Bakanlığımız ve yerel yönetimlerle birlikte ortak bir çalışma yapıyoruz. 15 dakikanın altındaki seyahatlerde araç kullanılmamasını bisiklet, skuterler ve yürüyüş yollarının kullanılmasını teşvik eden politikalar geliştiriyoruz." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar