Bakan Yerlikaya açıkladı: 41 ilde yapılan uyuşturucu operasyonunda 268 kişi gözaltına alındı

Bakan Yerlikaya açıkladı: 41 ilde yapılan uyuşturucu operasyonunda 268 kişi gözaltına alındı
Bakan Yerlikaya, uyuşturucu madde İmalatçılarına yönelik 41 İlde eş zamanlı operasyon düzenlendiğini duyurdu. Yerlikaya operasyonlarda 268 kişinin gözaltına alındığını, 856 kilogram uyuşturucu madde ve 795 bin uyuşturucu hap ele geçirildiğini belirtti.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 41 ilde düzenlenen 'Narkoçelik-12' operasyonlarında 268 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Yerlikaya operasyonlarda 856 kilogram uyuşturucu madde ve 795 bin uyuşturucu hap ele geçirildiğini duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde, il emniyet müdürlüklerince uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik 41 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen "Narkoçelik-12" operasyonlarında 856 kilogram uyuşturucu madde ve 795 bin uyuşturucu hap ele geçirildiğini belirtti.

Operasyonlarda 268 zehir taciri ve sokak satıcısının da yakalandığı bilgisini veren Yerlikaya, 558 ekip, 1635 personel ve 44 narkotik dedektör köpeğinin katılımıyla Antep, Nevşehir, İzmir, Mersin, İstanbul, Kayseri, Adana, Urfa, Bursa, Antalya, Osmaniye, Bitlis, Denizli, Kocaeli, Konya, Kırklareli, Edirne, Eskişehir, Van, Tekirdağ, Çorum, Ankara, Elazığ, Hatay, Muş, Samsun, Diyarbakır, Bolu, Amasya, Kars, Zonguldak, Malatya, Sakarya, Aydın, Bingöl, Çanakkale, Isparta, Kütahya, Muğla, Tokat ve Karabük'te çalışma yapıldığını kaydetti.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar