Bakan Yerlikaya’nın oğlu lüks sitedeki daireye 6 bin lira kira ödüyor

Bakan Yerlikaya’nın oğlu lüks sitedeki daireye 6 bin lira kira ödüyor
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın oğlunun Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait daireye sadece 6 bin 700 TL kira ödediği, sitedeki kiraların ise 55 bin TL’den başladığı ortaya çıktı.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın oğlu Ahmet Yerlikaya’nın İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait bir dairede ayda sadece 6 bin 719 TL kira ödeyerek oturduğu öğrenildi.

İnternette yayımlanan ilanlara göre 2019’dan beri kentin en gözde yerlerinden biri haline gelen 5. Levent’teki sitedeki daireler için 55 bin ila 95 bin TL arası kira isteniyor. Site Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imam hatipten arkadaşı olan ve Mecidiyeköy’deki Ali Sami Yen Stadyum arazisi üzerine yaptığı inşaatta 10 işçinin hayatını kaybetmesiyle bilinen Aziz Torun’un şirketi tarafından inşa edilmiş

Birgün‘den İsmail Arı'nın haberine göre Aziz Torun’un sahibi olduğu Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) internet sitesinde Yerlikaya’nın oturduğu site şöyle anlatılıyor:

“5 Levent, mevcut ve planlamakta olan büyük toplu ulaşım projelerinin ve metro hatlarının kesişim noktasında yeni bir kavşak noktası olarak dikkat çekmektedir. Lokasyonu ve konsepti ile ‘daha iyi bir yaşam’ vaadi sunan 5 Levent’te geniş sosyal alanlar kapsamında araç ve yaya yollarının yanı sıra koşu parkurları, bisiklet yolu, süs havuzu ve göletler; dinlenme alanları, festival meydanı, amfi tiyatro, basketbol, futbol sahası ve tenis kortları yer almaktadır.

Çocukların açık havada güvenle oynayabilmeleri için çim aktivite alanı, çocuk oyun alanları ve macera temalı park alanı tasarlanmıştır. 200 farklı türde 2 binden fazla ağacın yer aldığı projede; lavanta ve meyve bahçeleri, mevsimlik çiçeklerin yetiştirildiği sera, yasemin arkatlı yollar ve endemik bitkilerin yer alacağı piknik alanları doğa ile iç içe bir yaşamı deneyimletmek üzere kurgulanmıştır. Cadde konseptindeki 5 Levent Çarşı ile semt sakinleri tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.”

Hatay Arsuz konutlarında 1800-2400 lira olan kiraları 18 bin liraya yükselten Vakıflar Genel Müdürlüğü son olarak Eskişehir’deki kiracılarından yüzde 1000 zam istemişti. Hatta CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de yaptığı açıklamada fahiş zamma “Üç bin liralık bedel 30 bin liraya çıkarıldı. Bu yapılan ahlaksızlıktır, vicdansızlıktır” diye tepki göstermişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar