Balat'taki Tahta Minare Hamamı'nda yangın: 3 eve sıçradı

İstanbul'un Fatih ilçesinde tarihi Tahta Minare Hamamı'nda yangın çıktı. Alevler hamamın hemen yanında bulunan 3 eve de sıçradı. Ekiplerin müdahalesiyle söndürülen yangın sonrası hamam ve 3 evde hasar meydana geldi.

Artı Gerçek - Balat'ta Vodina Caddesi'nde bulunan tarihi Tahta Minare Hamamı'nda çıktı. Alevlerin yükseldiğini gören mahalle sakinleri durumu itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevlere müdahale etti. İtfaiye ekipleri alevlere müdahale ederken çevredeki vatandaşların da yangın söndürme çalışmalarına yardım ettiği görüldü. Polis ekipleri çevrede önlem alırken, sağlık ekipleri de hazır bekledi. Bu sırada hamamdan yükselen alevler 3 eve sıçradı. İtfaiye ekiplerinin farklı noktalardan müdahale etmesiyle yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Yangın sonrası herhangi bir yaralanma ve can kaybı yaşanmazken, hamamda ve alevlerin sıçradığı 3 evde hasar meydana geldi.

TARİHİ HAMAMDAKİ YANGIN KAMERADA

Hamamdan yükselen alevler vatandaşların çektiği cep telefonu görüntülerine yansıdı. Görüntüler de hamamın olduğu binadan alevlerin yükseldiği görülüyor. İtfaiye ekipleri yangının çıkış sebebini araştırırken, polis ekipleri de olayla ilgili inceleme başlattı. (DHA)

Öne Çıkanlar