Baluken hakkında beraat kararı

Baluken hakkında beraat kararı
İdris Baluken, ‘Toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasasına muhalefet etmek’ iddiasıyla 3 yıl 6 ay hapis istemiyle açılan davadan beraat etti. GÜNCEL–...

İdris Baluken, ‘Toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasasına muhalefet etmek’ iddiasıyla 3 yıl 6 ay hapis istemiyle açılan davadan beraat etti.

GÜNCEL– HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken'in, 2013 yılında Bingöl’de düzenlenen "Rojava Devrimini selamlama Mitingi"ne katıldığı gerekçesiyle hakkında açılan davanın ilk duruşması Bingöl Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. "Toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasasına muhalefet etmek" iddiasıyla 3 yıl 6 ay hapis istemiyle açılan davanın duruşmasına HDP Dersim Milletvekili Alican Önlü ve Baluken'in avukatları katıldı. Baluken, duruşmaya tutuklu bulunduğu Ankara F Tipi Cezaevi’nde SEGBİS ile bağlanarak, savunma yaptı.

Avukatların savunmasının ardından mahkeme heyeti, suçun yasal unsurlarının oluşmadığı ve daha önce aynı dosyadan yargılananların beraat ettiği gerekçesiyle Baluken'in beraatine karar verdi. (DİHA)

Öne Çıkanlar