Batman Belediyesi kayyımı Buğday Pazarı’nı satışa çıkardı

Batman Belediyesi kayyımı Buğday Pazarı’nı satışa çıkardı
Batman Belediyesi’ne ait 11 taşınması satışa çıkaran kayyım bu sefer 116 esnafın olduğu Buğday Pazarı'nı satışa çıkardı. Ancak ihaleye katılım sağlanmadığı için satış olmadı. Yerine kayyım atanan eşbaşkan Korkmaz, “Üç mahalle ve esnaf mağdur olacak” dedi.

Artı Gerçek - Kayyım yönetimindeki Batman Belediyesi, 116 esnafın bulunduğu Buğday Pazarı’nı satışa çıkardı. 46 dönümlük Buğday Pazarı için tüm itirazlara rağmen 2 Ekim’de ihale yapıldı. Ancak ihaleye katılım sağlanamadığı için pazar satılamadı.

Taşınmaz satışlarını değerlendiren yerine kayyım atanan Batman Belediye Eş başkanı Songül Korkmaz, "Batmanpark AVM fiyatının çok altında satılığa çıkarıldı. AKP İl Başkanının da aralarında olduğu kişilere peşkeş çekilmek istendi. Ancak bunun önüne geçtik ve bu karardan vazgeçtiler. Daha sonra aralarında sosyal donatı alanının da olduğu 11 taşınmazı satılığa çıkardılar. Tüm itirazlara rağmen satıldı. Bunu mahkemeye taşıdık. Süreç devam ediyor. Belediyeyi borç batağına sürükleyen kayyım, şimdi de Buğday Pazarı’na göz dikmiş durumda” dedi.

‘ÜÇ MAHALLE VE ESNAF MAĞDUR OLACAK’

Buğday Pazarı’nda çok sayıda esnafın olduğuna dikkati çeken Korkmaz, şunları söyledi:

"Hem mahalle hem de kent için çok önemli bir yerdir. 2007 yıllında 29 yıllığına kiraya verilmiş bir yer. Eğer orayı satarsan o bölgede bulunan üç mahalle ve esnaf mağdur olacak.

‘BELEDİYENİN BORCUNUN AÇIKLANMASINI İSTİYORUZ’

Kayyım geldiği günden beri hizmet yerine, belediyenin gayrimenkulünü satmakla meşgul. Belediyenin borcunun açıklamasını istiyoruz. Milyarlarca TL olduğu yönünde bilgiler geliyor. Kayyım çıksın borcu açıklasın. Yüzdelik olarak paylaşmasınlar. Bizim dönemde şeffaf bir şekilde gelir-gider tablosunu paylaştık.”(MA)

Öne Çıkanlar