Bayram tatilinin ilk yedi gününde trafik kazasında ölenlerin sayısı 55'e yükseldi

Bayram tatilinin ilk yedi gününde trafik kazasında ölenlerin sayısı 55'e yükseldi
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya bayram tatilinin ilk yedi gününde meydana gelen trafik kazalarında 55 kişinin öldüğünü duyurdu. Yerlikaya, sürücülere 'trafik kurallarına uyun' çağrısı yaptı.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı tatilinin ilk 7 gününde meydana gelen 4 bin 370 trafik kazasında, 55 kişinin öldüğünü, 7 bin 331 kişinin yaralandığını duyurdu.Bakan Yerlikaya, kamyon, tanker ve çekiciler için getirilen kısıtlama tedbirlerinin de gevşetildiğini açıkladı.

Söz konusu araçların 14 Nisan 2024 Pazar günü saat 05.00’den 15 Nisan 2024 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar Ankara ve İstanbul’a girişlerine izin verilmeyeceğine yönelik daha önce yapılan duyuruyu hatırlatan Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı:

"Tedarik süreçlerinin aksamaması için; yaş sebze/meyve, süt ve süt ürünleri gibi bozulabilir gıdalar, dondurulmuş gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme ve akaryakıt taşıyan kamyon, çekici ve tanker cinsi taşıtların öncelikle ana arterler haricindeki güzergahlarda, zorunluluk halinde ise ana arterler üzerinde en az süreyle bulunacak şekilde istisnai olarak seyirlerine izin verilecektir."

'TRAFİK KURALLARINA UYUN' ÇAĞRISI

"Karayollarımızda trafik yoğunluğu tekrar artmaya başladı" diyen Bakan Yerlikaya, "Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım" çağrısında bulundu.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar