Belgeselci Sibel Tekin için tahliye kararı

Belgeselci Sibel Tekin için tahliye kararı
Yayınlanma:
A+ A-
Sincan Cezaevi’nde tutuklu bulunan belgeselci ve akademisyen Sibel Tekin için tahliye kararı verildi. Sibel Tekin, adli kontrol uygulaması ile tahliye edilecek.

Artı Gerçek - Ankara’da yaz saati uygulamasıyla ilgili bir belgesel çekimi sırasında polis aracının görüntüye girdiği gerekçesiyle gözaltına alınan ve ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ iddiasından tutuklanan belgesel yönetmeni, gazeteci ve akademisyen Sibel Tekin adli kontrol uygulamasıyla tahliye edildi.

Tutukluluğa yapılan itirazı değerlendirerek ara karar veren mahkeme Tekin için tahliye kararı verdi. Sincan Cezaevi’nde tutuklu bulunan Tekin’in serbest bırakılma kararını duyuran Avukatı Mehtap Sakinci Coşgun, “Müvekkilim Sibel için tahliye kararı aldık. Bugün kavuşuyoruz. Haklı mücadelemize destek sunan herkese binlerce teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Tekin hakkında açılan dava kapsamında ilk kez 23 Şubat tarihinde hakim karşısına çıkacak.

NE OLMUŞTU?

Tekin, 15 Aralık’ta Ankara’nın Tuzluçayır semtinde kalıcı yaz saati uygulaması nedeniyle karanlıkta işe giden insanları çektikten sonra, “infaz koruma memurlarının olduğu servis aracı ile yoldaki polis noktasının görüntülere girdiği” iddiasıyla ihbar edilmiş, 17 Aralık’ta da tutuklanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar