Berzeg ailesinin avukatı: Kafamızda oluşan soru işaretleri var

Berzeg ailesinin avukatı: Kafamızda oluşan soru işaretleri var
Berzeg ailesinin avukatı Akkaş, Berzeg’in ölümünün doğrulanmasının ardından kritik bir açıklama yaptı: “Kendisi doğal süreçte mi hayatını kaybetti. Yoksa hiçbirimizin duymak istemediği bir cinayete mi kurban gitti. Kitabın bu sayfası yeni açılmış oldu."

Artı Gerçek - Kaybolmasının üzerinden geçen 316 günün sonunda yaşamını yitirdiği ortaya çıkan ekonomist Korhan Berzeg’in ölümüne ilişkin açıklama yapan Berzeg ailesinin avukatı Emre Akkaş, “Yeniden kafamızda oluşan soru işaretleri var” dedi.

"Aslında netleşen bir konu yok" diyen Akkaş, "Tam tersine yeniden kafamızda oluşan soru işaretleri var. 312. günden sonra değerli Korhan hocamızı kaybettiğimizi anladık. Aile de bu konuda derin bir hüzün yaşıyor. Bu noktada yeniden soru işaretleri ortaya çıktı. Korhan hocamızın vefatına ilişkin süreçte neler yaşandı, kendisi doğal bir süreçte mi hayatını kaybetti. Yoksa hiçbirimizin duymak istemediği bir cinayete mi kurban gitti. Kitabın bu sayfası yeni açılmış oldu. Ailenin temennisi ölümün aydınlatılması. Şu ana dek bulunan 3-4 kalem bulgu var. Çok kısa bir süre içerisinde net bir sonuca ulaşacağımızı beklemiyoruz" diye konuştu.

Akkaş, Berzeg'in kesin ölüm nedeninin Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak incelemenin tamamlanmasının ardından belli olacağını söyledi.

Akkaş, yeni soru işaretlerinin ortaya çıktığını ifade etti. Akkaş'ın açıklamalarına göre, bulguların Adli Tıp Kurumu'na sevk edildiği ve incelenmeye devam edildiği belirtildi.

Gizlilik kararı bulunan soruşturmanın çok yönlü olarak yürütüldüğü vurgulanırken, her ihtimalin değerlendirildiği ve sürecin titizlikle takip edildiği ifade edildi.

'312. GÜN BEKLEME SÜRECİ SONA ERDİ'

Berzeg’in ailesinin 312. güne kadar umutlarını koruduklarını belirten Av. Akkaş, “Aylarca çok da yoğun bir güvenlik gücü, kolluk kuvveti katılımıyla bölge arandı. Hatta aranma sürecinde işte, sizlerin de bildiği üzere dronlar, uydu görüntüleri gibi farklı teknolojik imkanlar kullanılarak tarama faaliyetleri sürdürüldü. Ailenin umudu bu süre boyunca hep devam ediyordu. Korhan hocanın bir şekilde 312. güne kadar, yeniden geleceği umudu hala kendilerinin temennisiydi.

Bir yandan baktığımızda bu 312. güne kadar bunun aksinin olacağına dair de herhangi bir bilgi ulaşmamıştı açıkçası. Özellikle Tina’nın gelişinden sonra, Korhan hocanın da tekrar geri geleceği ümidi daha da arttı. Hepinizin bildiği üzere 312. günde bu bekleme süreci sona erdi. Adli Tıp incelemesiyle birlikte, bu bulguların da Korhan Bey'e ait olduğu tespit edildi" dedi.

'BULGULAR GELDİKÇE ADLİ TIP KURUMU’NA SEVK EDİLİYOR'

Adli Tıp Kurumu’nda 3-4 günlük süre içerisinde bulguların test edildiğini belirten Akkaş, “312. günde sayın valiliğin de yaptığı açıklama üzerine, hepimizin bildiği 312. günde bu bulguların bulunduğu yönünde. Tabii bunun araştırma süreci hemen akabindeki bizim de hem basından hem süreci takip ederek öğrendiğimiz oradaki 3-4 günlük süre içerisinde oldu. Adli Tıp’a bulguların gönderilmesi ve kızından alınan DNA örnekleriyle eşleştirme sonucunda bulundu. 312. günde aslında bulgular, hepinizin bildiği kemik ve kimlik kartı bulguları tespit edildi. Gerek savcılığımız, gerek kolluk kuvvetleri, konuya çok da ciddi ehemmiyet veriyorlar.

Çok geniş bir katılımla hatta devam eden tarama faaliyetlerini yürütüyorlar onun için çok da mesai kavramına dikkat etmeksizin ve bunlara takılmadan çok hızlı bir şekilde İstanbul Adli Tıp Kurumu ile iletişime geçilerek sonuç alınması hızlandırıldı. Bu sebepten dolayı da Adli Tıp çok hızlı bir şekilde eşleştirme ile alakalı kısmını sonuçlandırmış oldu. Bu sürecin tamamlandığını söyleyemeyiz şu an için. Bulgular geldikçe bunlar da Adli Tıp’a sevk ediliyor. Bu bulguların tamamlanması akabinde de sonuç nihai rapor süreci başlayacak. O kısım tamamlanmadı. Yalnızca bu kemiklerin, bulunan o kemiklerin Korhan Berzeg’e ait olduğuna ilişkin eşleştirme sürecine dair bir bilgi verildi" dedi. (DHA)

Öne Çıkanlar