Bu kez Muş’taki KYK yurdunda asansör düştü: Öğrenciler saatler sonra kurtarıldı

Yayınlanma:
A+ A-
Muş Sultan Alparslan Üniversitesi Kız KYK yurdunda üç öğrencinin içerisinde olduğu asansör düştü. Öğrenciler, saatler sonra kurtarıldı. Protesto eden dört öğrenci yurt müdürlüğünde yurttan atıldı.

Artı Gerçek - Muş Sultan Alparslan Üniversitesi Kız Kredi Yurtlar Kurumu’nda (KYK) asansör düştü. Asansörün içerisinde olan üç öğrencinin saatler sonra kurtarıldığı öğrenildi. Öğrencilerin durumu protesto etmesi üzerine dört öğrenci yurt müdürlüğü tarafından yurttan atıldığı öğrenildi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Mûş Milletvekili Sümeyye Boz, sosyall medya hesabından, “Sırayı Muş Sultan Alparslan üniversitesi Kız KYK yurdu aldı. İçerisinde 3 öğrencinin bulunduğu asansör düştü. Daha dün bütçe görüşmelerinde yurtların standartları, kalitesi hakkında bakanlığınızı öve öve bitiremiyordunuz. İhmalden sorumlu olanlar hakkında ne yapacaksınız? Denetleme ve bakım için daha kaç öğrencinin ölmesini, yaralanmasını bekliyorsunuz?” diyerek tepki gösterdi.

PROTESTO EDEN ÖĞRENCİLER YURTTAN ATILDI

Kız ve erkek yurtlarında kalan öğrenciler dışarıda “Susma sustukça sıra sana gelecek” sloganlarıyla protesto etti. Protestoya müdahale etmek isteyen yurt müdürlüğünün 4 öğrenciyi yurttan attığı öğrenildi.

Öne Çıkanlar