Cebeci kampüsünde faşist saldırı

Cebeci kampüsünde faşist saldırı
Polis öğrencilerin önüne geçip faşistleri korurken faşistler de yanlarında getirdikleri malzemelerle öğrencilere saldırdı. GÜNCEL– İncesu semtinden gelen...

Polis öğrencilerin önüne geçip faşistleri korurken faşistler de yanlarında getirdikleri malzemelerle öğrencilere saldırdı.

GÜNCEL– İncesu semtinden gelen faşist bir grup Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne saldırdı. Faşist grubun okulun çeşitli noktalarına astığı ırkçı pankartlara tepki gösteren öğrencilere polisler, güvenlik görevlileri ve faşist grup saldırdı. Irkçı grup sık sık "Kanımız aksa da zafer İslam'ın" sloganını attı.

Yerleşkenin belirli noktalarına pankart asan faşist grup, ellerinde satır, bıçak ve sopalarla güvenlik görevlilerinin gözetiminde beklemeye başladı. Duruma tepki gösteren öğrenciler ise bir araya gelerek pankartların kaldırılmasını istedi. Öğrencilerin tepkisinin ardından faşist grup, polis ve güvenlik görevlileri ile birlikte öğrencilere saldırdı. Satır darbeleri ile yaralanan öğrenciler, İletişim Fakültesi içerisine taşındı.

POLİS FAŞİSTLERİ, ÖZEL GÜVENLİK PANKARTI KORUDU

Faşist grubun sloganlarla fakülte önüne gelmesi üzerine öğrenciler kapıya çıktı. Polis öğrencilerin önüne geçip faşistleri korurken faşistler de yanlarında getirdikleri malzemelerle öğrencilere saldırdı.

Fakülte içine giren faşistlerin taş, sopa, cop, pala, mınçıka kullandığı saldırıda en az dört öğrenci yaralanırken, fakülte koridorları kan lekeleriyle kaplandı. Saldırıyı izleyen polis daha sonra fakülte içine girdi.

Faşistler polis korumasında fakülte dışına çıkarak slogan atmayı sürdürürken, saldırıya tepki gösteren öğrenciler "Döktüğünüz kanda boğulacaksınız" diye bağırdı. Faşistlerle öğrenciler arasında kısa süreli arbede yaşandı.

Faşistlerin saldırısında en az dört öğrenci yaralanırken, koridor kan lekeleriyle doldu.

Özel güvenlik görevlilerinin faşistlerin astığı pankartı bekleyip korumaya alması dikkat çekti.

Öne Çıkanlar