'Cem Garipoğlu'nun mezarı açılsın' talebi... Münevver Karabulut'un babası: O mezar açılsın, huzur bulalım

'Cem Garipoğlu'nun mezarı açılsın' talebi... Münevver Karabulut'un babası: O mezar açılsın, huzur bulalım
Yayınlanma:
A+ A-
Cem Garipoğlu'nun babasının oğlunun mezarının açılması talebine ilişkin Münevver Karabulut'un babası konuştu: Asıl huzuru kaçan biziz. O mezar açılsın huzur bulalım, rahat edelim

Artı Gerçek - İstanbul'da 2009 yılında Cem Garipoğlu tarafından öldürülen Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, Garipoğlu'nun babası Nida Garipoğlu'nun oğlunun mezarının açılması talebine ilişkin konuştu.

'MEZAR AÇILSIN, HUZUR BULALIM'

Sabah'ın haberine göre, Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut şu ifadeleri kullandı:

"Çok şaşkınım. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Bir yılı aşkın bir zamandır mezarın açılması için mücadele veriyorum. O katilin öldüğü söylendiği günden beri derin şüphelerim devam ediyor. Ben de açılsın diyorum zaten başka bir şey söylemiyorum. Asıl huzuru kaçan biziz. O mezar açılsın huzur bulalım, rahat edelim."

NE OLMUŞTU?

Münevver Karabulut cinayeti 13 yıl önce Türkiye gündemine damga vurmuştu. Cem Garipoğlu tarafından öldürülen Karabulut'un cansız bedeni çöp toplayıcı bir kişi tarafından çöp konteynerinde parçalanmış hâlde bulunmuştu.

Katil zanlısı Cem Garipoğlu cinayetten sonra kaçmış cinayetten 197 gün sonra teslim olmuştu. Garipoğlu, 10 Ekim 2014 tarihinde Silivri'de 5 No'lu L Tipi Kapalı Cezaevi'nde intihar etmişti.

Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, cezaevinde 9 yıl önce intihar eden kızının katili Cem Garipoğlu'nun mezarının açılmasını istemiş ancak yargıdan bu talebe ret cevabı gelmişti.

Önce Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı ardından Sulh Ceza Hakimliği, ardından ise Adalet Bakanlığı'na yapılan kanun yararına bozma başvuruları reddedilmişti. Bu kararlarla birlikte, yaklaşık 10 yıldır Garipoğlu'nun cezaevinde intihar etmeyip yurt dışına firar ettiğine ilişkin şüphelere son verecek olan 'Feth-i kabir' işlemi gerçekleşmedi.

Öne Çıkanlar