Cem Yılmaz ve Enver Aysever arasında 'Liboş Rüstem abi' polemiği

Cem Yılmaz ve Enver Aysever arasında 'Liboş Rüstem abi' polemiği
Komedyen ve oyuncu Cem Yılmaz ile gazeteci Enver Aysever sosyal medyada tartışma yaşadı. Tartışma sonucu Aysever hesabını kilitledi.

Cem Yılmaz, Türkiye'nin ilk 'talk show'cularından Rüstem Batum'un Youtube kanalına konuk olduğu videoyu sosyal medya hesabından duyurdu. Yılmaz paylaşımında "5 yıl önceki buluşmamızdan sonra sevgili Rüstem abimle sohbetimiz. Türkiye'de ilk defa bir afişte 'Stand up' yazdığında o afiş Rüstem abinin afişiydi" ifadelerini kullandı.

Ancak gazeteci Enver Aysever, Cem Yılmaz'ın paylaşımını alıntılayıp "Liboş Rüstem abinle iyi sohbet ettin umarım" yazdı.

Cem Yılmaz ise Aysever'e "Sizi ciddiyete davet edecektim vazgeçtim… Ne garip bi adam. Şu yazdığını 12 yaşında çocuk tenezzül edip yazmaz. Var sen de böyle ol" cevabını verdi.

Aysever de bunun üzerine Cem Yılmaz'a şu yanıtı verdi: "Sevgili Cem Yılmaz, siz Türkiye'nin en etkili ve ünlü kişisisiniz. Yetmez Ama Evet diyen ve herkesi hedefe koyan Rüstem Beye eğer haklı diyorsanız varsın öyle olsun. Zaman size de acı yaşatmaz umarım." 

Cem Yılmaz da "Ben Türkiyenin en etkili ve ünlü kişisi değilim Enver bey. Sıradan bir insanım.Normal insana hasret kaldık.Ben bari normal olayım.Rüstem beyle aranızda halledin bunları." cevabını paylaştı.

İkili arasındaki tartışma şöyle ilerledi:

Aysever, "Tevazu göstermeyin, bu ülke çok acı çekti. Sizin gibi kitleleri etkileyecek kişilerin her cümlesi önemli. Laiklik, cumhuriyet derken elimizde hiçbir şeyin değeri kalmadı. Takipçileriniz küfür etmeye başladı mesela. Ben Ferhan Şensoy hayranı olarak, gülmecenin değerini bilirim" dedi.

Cem Yılmaz ise "Enver bey 'takipçileriniz' bana küfrediyor da ne demek allah aşkına? Benim hesabıma bi bakarmışsınız 15.000.000 küsür takipçim var benim. Şimdi de takipçilerime size küfür etmelerini söylediğimi mi ima ediyorsunuz? Hay allahım akşam vakti evde otururken" yanıtını verdi.

Aysever'in "Elbette onu kast etmedim. Sizin bu türden hedef gösterme yapmayacağınızı bilecek kadar tanıyorum. Aslında yolundan çıkan bir iletişim oldu. Diyeceğim, siyasal güldürü ile büyüdük. Rüstem bey yazık ki çok can yaktı. Sorumlusu siz değilsiniz elbette." tweetine yanıt vermeyen Yılmaz, bir süre sonra "Yani kısacası hayat çok zor. Eski bi meslektaş büyüğümüzle sohbet videosu paylaşayım dedim. İnsanlar çok garip. Kızılacak muhatabı bir türlü isabet ettiremiyor." paylaşımını yaptı.

Bu konuşmadan sonra Enver Aysever Twitter hesabını kilitledi.

Öne Çıkanlar