Çete lideri Yunanistan’a kaçmak isterken yakalandı

Çete lideri Yunanistan’a kaçmak isterken yakalandı
Kardeşi Emirhan Döner ile birlikte yargılandıkları ‘silahlı suç örgütü davası’nda 28 yıl hapis cezası verilen Turhan Döner yasadışı yollarla Yunanistan’a kaçmak isterken yakalandı. Döner, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Dinçer GÖKÇE


İSTANBUL- Meriç İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri 2 Kasım sabahı, Yunanistan sınırındaki Adasarhanlı Köyü’nde şüpheli bir kişinin olduğu ihbarı ile harekete geçti. İhbarın yapıldığı yere gelen ekipler, şüpheli kişiye yönelik sorgulama yaptı. Yapılan GBT sorgusunda, anılan kişinin, hakkında yurtdışı yasağı bulunan Turhan Döner olduğu anlaşıldı.

MAĞAZA AÇMAYA GELDİM

Jandarma, durumu Uzunköprü Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdi. Döner gözaltına alındı, savcılık, mahkûmiyet kararı veren Bakırköy 20. Ağır Ceza Mahkemesi ile temasa geçti. Döner’in SEGBİS yolu ile ifadesi alındı. Döner verdiği ifadede, Yunanistan’a kaçma planının olmadığını, Edirne’nin Keşan ilçesine ayakkabı mağazası açmak için geldiğini söyledi.

KARDEŞİ DE KAÇACAKTI

Mahkeme, yapılan savunmaya itibar etmeyerek tutuklanmasına karar verdi. Turhan Döner gibi, kardeşi Emirhan Döner de geçen yıl, yasadışı yollarla Ardahan üzerinden Gürcistan’a kaçmak isterken yakalanmış ve tutuklanmıştı.

turhan-doner-ve-emirhan-doner-kopya.jpg
Turhan Döner ve Emirhan Döner

28 YIL HAPİS CEZASI

Emirhan Döner ile Turhan Döner’in liderliğini yapmakla suçlandıkları, Zeytinburnu ve çevresinde faaliyet gösterdiği ileri sürülen 16 sanıklı ‘suç örgütü’ davasında mahkemenin verdiği mahkûmiyet kararı, Bölge Adliye Mahkemesi 8. Ceza Dairesi’nce geçen 12 Ekim’de onanmıştı. Sanıklar, ‘Silahlı suç örgütü kurma’, ‘yağma’, ‘yaralama’, ‘tefecilik yapmak’ gibi bir dizi suçtan yargılandı.

ÜÇ KARDEŞ DE TUTUKLU

Sanıklardan Turhan Döner’e 28 yıl hapis cezası verilirken, kardeşi Emirhan Döner’e ise 44 yıl hapis cezası verilmişti. Ailenin bir diğer üyesi Burak Döner de cinayet ve yağma suçundan hüküm giydiği 56 yıl hapis cezası nedeni ile tutuklu bulunuyor.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar