CHP'li Öztürkmen belgelerle açıkladı: Sinan Oğan'ın mülk artışı

CHP'li Öztürkmen belgelerle açıkladı: Sinan Oğan'ın mülk artışı
Sinan Oğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçiminin yapıldığı yıl çok sayıda mülk edindiği öğrenildi. CHP Milletvekili Hasan Öztürkmen, "Hepsini teyit ettik" diyerek mülkleri açıkladı.

Artı Gerçek - CHP Antep Milletvekili Hasan Öztürkmen, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Tayyip Erdoğan'a destek veren ve eleştirilerin ardından "Plana sadık kalın" açıklaması yapan Sinan Oğan'ın mal varlığındaki dikkat çeken artışı belgeleriyle açıkladı.

Sinan Oğan'ın 2023 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçiminin yapıldığı yıl çok sayıda mülk edindiği öğrenildi.

CHP Milletvekili Hasan Öztürkmen’in paylaştığı tapu kayıt bilgilerine göre, Oğan seçimden hemen önce ve hemen sonrasında çok sayıda arsa, arazi, malikâne ve ultralüks konut aldı. Mülklerin bugünkü değerlerinin 100 milyon TL’nin üzerinde olduğu belirtiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Öztürkmen, "Sayın Oğan gerçekten Erdoğan’ı desteklediği Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından 'mekân sahibi' oldu! Hem de ne mekân!" dedi. Öztürkmen, "Tespitlerimize göre Oğan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapıldığı 2023 yılında adeta 'mekân' patlaması yaşamış. Arsalar, araziler, malikâneler, lüks sitelerde konutlar... 'Plana sadık kalın' diyen Oğan’ın plandan kastı imar planlarıymış" dedi.

SİNAN OĞAN 'YALAN' DEMİŞTİ, ÖZTÜRKMEN, 'TEYİT ETTİK' DEDİ

"Oğan, seçimlerin ardından, aldığı arsa-araziler basına yansıyınca “yalan, iftira” demişti. Ancak hepsini teyit ettik" diyen Öztürkmen, şu bilgileri verdi:

"Bugünkü toplam değerleri 100 milyon TL’nin üzerinde! Bakın, Sinan Oğan, 2023 yılında seçimlerden hemen önce ve hemen sonrasında hangi “mekânları” mal varlıklarının arasına katmış:

  1. Ankara’nın Gölbaşı ilçesine bağlı İncek semtinin Tulumtaş Mahallesi’nden 7 dönümlük arsa ve 800 m2’den oluşan malikâne aldı. (Ada 5029 Parsel 65) Alındığındaki bedeli 30 milyon TL idi. Arsa ve malikânenin bugünkü ortalama değeri 50 milyon TL!
  2. Ankara Gölbaşı'ndan 2 bin 941 metrekare arsa aldı (Eski Parsel: 613 / Yeni Ada 5005, Parsel 119). Bugünkü ortalama değeri 4.5-5 milyon TL.
  3. Ankara Çankaya ilçesindeki Mutlukent Mahallesi’ndeki Beysu Konakları’ndan lüks daire aldı. (Ada 13071, Parsel 9). Buradaki daireler konum ve büyüklüklerine göre, 12 milyondan başlayıp, 35 milyon TL’ye kadar çıkıyor.
  4. Sinan Oğan, geçen aylardaki bir röportajında “1 milyon dolardan fazla eder” dediği Gölbaşı'ndaki ilk ünlü malikânesini 2020’de aldı. (Ada 125255, parsel 5) Ancak... Villa 2 dönümlük bir arazi üzerindeydi. Oğan, 2023 yılında burayı genişletti. 3 parsel daha satın aldı. (Ada 125254, Parseller 10-11-13) Arazilerin bugünkü toplam bedeli yaklaşık 20 milyon TL.
  5. Oğan, bu villasını (Ada 125255, parsel 5) yeni parsellerle genişletmekle kalmadı. Villasının bulunduğu adanın hemen yanındaki devlete ait yolu bir kapı ile kapattı. Üzerine kurt figürü koydurduğu ve bozkurt işaretiyle pozlar verdiği o ünlü kapıdan bahsediyoruz." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar