Çiftetelli çalmadı diye müzisyene saldıranlar serbest bırakıldı

Çiftetelli çalmadı diye müzisyene saldıranlar serbest bırakıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Bursa’da bir gece kulübünde, ikinci kez çiftetelli çalmadığı için darp eden şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Artı Gerçek - Bursa’da bir gece kulübünde sahneye çıkan müzisyen Özkan Süslerer’i ikinci kez ‘çiftetelli’ müziği çalmadığı için döven dokuz kişi, jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Mudanya ilçesi Esence Mahallesi'ndeki bir gece kulübünde 21 Ekim gecesi bir grup, müzisyen Özkan Süslerer'den ikinci kez çiftetelli oynama müziği çalmasını istedi. Süslerer, bir süre sonra parçayı tekrar çalacağını söyleyince grupla müzisyen arasında tartışma çıktı. O anlar güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Çalışanlar ve diğer müşterilerin araya girmesiyle tartışma sonlandırılırken kalabalık grup, mola vererek sahneden inen müzisyeni, gece kulübünün arka tarafında bulunan bahçede darbetmeye başladı. Süslerer, grup tarafından dövüldü.

DARP NEDENİYLE BİR AY RAPOR

Olayı gören çalışanların araya girmesiyle, grubun elinden kurtarılan Özkan Süslerer, ihbarla olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalesinin ardından ambulansla Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Kaburgasında kırık oluşan ve omzu çıkan 3 çocuk babası 25 yıllık piyanist şantör Süslerer, 1 ay iş göremezlik raporu alırken, omzu çıktığı için de uzun süre org çalamayacak.

SERBEST BIRAKILDILAR

Olayın ardından Mudanya İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından soruşturma başlatıldı. Kamera görüntülerinden kimlikleri tespit edilen şüphelilerin, gece kulübünün bulunduğu Esence Mahallesi'nde yaşadıkları belirlendi. Mudanya İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gözaltına alınan 9 şüpheli, jandarma karakolundaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (DHA)

Öne Çıkanlar