Çukurova Üniversitesi'nde böcekli yemek görüntüleri gündem oldu

Çukurova Üniversitesi'nde böcekli yemek görüntüleri gündem oldu
Çukurova Üniversitesi merkez kampüsündeki yemekhanede bir hafta önce gündeme gelen böcekli yemek sorununa dair bir video daha paylaşıldı. Videoda, salçalı makarna üzerinde bir kurtçuk görünüyor. Öğrenciler tepkili.

Artı Gerçek- Çukurova Üniversitesi merkez kampüsündeki yemekhanede yaşanan böcek olayından sonra sorunun çözüleceği sözüne rağmen makarna üzerinde kurtçuk olduğunu gösteren yeni bir video paylaşıldı.

Geçtiğimiz günlerde Ç.Ü. merkez yemekhanesinde yemekten böcek çıktığına dair görüntüler üzerine öğrenciler gerek dilekçelerle gerekse de sosyal medya üzerinden yaşanan olaya tepkilerini gösterdiler. Yemekte böcek iddialarının yankıları sürerken aynı yemekhaneden paylaşılan yeni görüntü de #ÇÜBöcekYemekİstemiyorum etiketiyle paylaşıldı.

'SORUN ÇÖZÜLMEDİĞİ GİBİ ARKADAŞLARIMIZ HEDEF GÖSTERİLDİ'

‘ÇÜ Dayanışma’ sosyal medya hesabından paylaşılan Twitter mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Yemekhane ile ilgili bundan önceki olayda Çukurova Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı ile yemekhane yönetimi ve gıda mühendisleriyle yapılan toplanın ardından sorunların çözüleceğine dair sözler alınmıştı. İlgili kurumlara dilekçe verilmesine rağmen öğrencilerin sosyal medya üzerinden açtıkları ‘hashtag’den sonra geniş kitlelere yayılmasının ardından yetkililerin ‘Öncesinden dilekçe verseydiniz’ diye bizlere uyarıda bulunmasının gayri ciddi olduğunu düşünüyoruz. Yemekhanede dağıtılan yemeklerin içerisinden çıkan böceklerden yetkililerin bu konuda görevlerini yerine getirmediklerini düşünürüz. Ayrıca yemekhane sorununu çözmedikleri gibi arkadaşlarımızda hedef gösterildi” şeklinde ifadelere yer verildi.

'SAĞLIKLI YEMEK ÖĞRENCİLERİN HAKKIDIR'

Yemeklerde böcek çıkmasına karşı öğrenciler ise tepkilerini şöyle dile getirdi:

“Bitmek bilmeyen yemek sırası yetmiyormuş gibi birde hijyen olmayan yemekler yiyoruz. Bu durum sürekli tekrarlanmaya başladı, o yüzden de buna çözüm getirilmeli. Bizler bu duruma tepki göstermek için gerek merkez yemekhane gerekse de sosyal medya üzerinden haklı tepkimizi ortaya koyacağız. Sağlıklı yemek yeme öğrencilerin hakkıdır ve bu hakkında yetkililerin tarafından gözetilmesi gerekiyor.#ÇüBöcekYemekİstemiyorum hastag ile sosyal medya üzerinden duruma tepki gösteriyoruz, o yüzden de herkesin destek olmasını bekliyoruz.”

Çukurova Üniversitesi Emek Gençliği ise iki haftadır bu skandalın benzerlerinin yaşandığını belirterek üniversite yönetimini derhal açıklama yapmaya ve sorumluları görevden uzaklaştırmaya çağırdı.

Öne Çıkanlar