Daha önce saldırdığı doktoru bu kez tehdit etti, şikayet üzerine ikinci kez tutuklandı

Daha önce saldırdığı doktoru bu kez tehdit etti, şikayet üzerine ikinci kez tutuklandı
Edirne'de doktor B.B.Ö.'ye saldıran ve ikinci duruşmada tahliye edilen Volkan K., aynı doktoru sosyal medyadan tehdit edince yine tutuklandı. Tehdit davasının ilk duruşması yarın görülecek.

EDİRNE - Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi dahili yoğun bakım servisinde kanser tedavisi gören Nazife K., 6 Şubat'ta çoklu organ yetmezliği nedeniyle öldü. Serviste asistan doktor olarak görev yapan B.B.Ö., oğlu Volkan K.'ye ölüm haberini verince yumruklu saldırıya uğradı. Gözaltına alınan ve 1.30 promil alkollü olduğu tespit edilen Volkan K.'ye ev hapsi cezası verildi. Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazı üzerine 9 Şubat'ta tutuklanan Volkan K., Edirne 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki açılan davanın ikinci duruşmasında 20 Mart'ta tahliye edildi.

SOSYAL MEDYADAN TEHDİT ETTİ

Volkan K., tahliye olduktan sonra sosyal medya üzerinden bir dizi sahnesini paylaşarak doktor B.B.Ö.'yü yeniden tehdit etti. Bunun üzerine B.B.Ö.'nün ailesi şikayetçi oldu. Haberleşme ve iletişim yasağı bulunan Volkan K.'nin paylaşımını tehdit olarak kabul eden savcılık tutuklama talebinde bulundu. Volkan K., yeniden tutuklanarak cezaevine konuldu.

TEHDİT DAVASI DA AÇILDI

Edirne Tabip Odası Başkanı Prof.Dr. Gürcan Altun, doktor B.B.Ö.'nün saldırıya uğramasıyla ilgili davanın yanı sıra tehdit edilmesiyle ilgili Edirne 5'inci Asliye Mahkemesinde ikinci bir davanın daha açıldığı söyledi. Altun, "Yarın (18 Nisan) yine Edirne Adliyesi'nde olacağız. Çünkü görevi başında şiddete uğrayan doktor meslektaşımızın bir hasta yakınının yumruklu saldırısı sonrasında yaralanması ve akabinde ikinci duruşmada bu saldırganın tahliye edilmesiyle birlikte sosyal medya üzerinden yeniden tehdit mesajlarının sürmesi üzerine şikayette bulundu ve tahliye edilen sanık yeniden tutuklandı. Şimdi ikincil bir dava başladı bu tehdide ilişkin" dedi.

'DEFALARCA BEYAZ KOD ALMIŞ BİRİSİYDİ'

Edirne Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Doktor Seher Çimen Özgen de Volkan K.'nin daha önce neden olduğu sağlıkta şiddet olayları nedeniyle defalarca 'beyaz kod' verildiğini vurguladı. Özgen, "Defalarca beyaz kod alan bir saldırgan 'ben defalarca bunu yaptım, üç gün yatar çıkarım' diyerek hekim arkadaşımıza tehditlerini savuran birisiydi. Nitekim tahliye olduğu günden itibaren hâlâ dava sürerken bile bu hoyratlığı gösterebilecek cesarete sahip. Tahliye olduktan sonra doktor hanıma tehditlerine devam ediyor. Bu genç kızımız korkabilirdi, bu olayı ailesi sahiplenmeyebilirdi. Çünkü bu tür kişilerin kaybedecekleri bir şey yok. Belki bu olay da böyle kapanacaktı ama genç meslektaşımız, yaşadığı olayı bir başka kişinin yaşamaması adına, kişinin ceza çekmesi adına olayı sahiplendi, kaçmadı, korkmadı, gizlenmedi ve ailesi de yanında durdu. Kişisel olarak bu insanlar mücadelelerini sürdürdükleri için bu noktaya geldi. Yoksa tahliye olmuştu bu kişi. Şikayet üzerine yeniden tutuklandı" diye konuştu.

Öne Çıkanlar