Deprem bölgesindeki dört ilde 49 gün sonra eğitim öğretim başladı

Deprem bölgesindeki dört ilde 49 gün sonra eğitim öğretim başladı
Yayınlanma:
A+ A-
Deprem bölgesindeki okullar yeniden açılıyor. Maraş, Adıyaman, Hatay ve Malatya'da eğitim ve öğretim bugünden itibaren kademeli olarak başladı.

Artı Gerçek - Yıkımın ağır olduğu dört ilin bazı ilçelerinde bir ayı aşkın süre sonra okullar açılıyor. Maraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya'da eğitim öğretim kademeli olarak başladı.

Maraş'ın Andırın ve Ekinözü ilçelerinde okullar açılıyor.

maras.jpg

MALATYA'DA SEKİZ İLÇEDE EĞİTİM BAŞLAYACAK

Malatya'da da okullarda 48 gün sonra öğrenciler için ders zili yeniden çalacak. 8 ilçede öğrenciler eğitimlerine kaldıkları yerden devam edecek.

Arapgir, Arguvan, Hekimhan, Darende, Doğanyol, Pütürge, Kale ve Yazıhan ilçelerinde yüz yüze eğitime başlanacak.

HATAY'IN YEDİ İLÇESİNDE OKULLAR EĞİTİME HAZIR

Hatay'da da yedi ilçedeki 494 okulda hazırlıklar tamamlandı. Altınözü, Arsuz, Dörtyol, Erzin, Reyhanlı, Payas ve Yayladağı ilçelerinde ders zili çalacak.

deprem-hatay1.jpg

hatay-okul.jpg

ADIYAMAN’DA BEŞ İLÇEDE OKULLAR AÇILIYOR

Adıyaman'da beş ilçede okul sıraları öğrencilerini bekliyor. Çelikhan, Kahta, Gerger, Samsat ve Sincik'de eğitime devam edilecek. Kent merkezindeki depremzede öğrenciler için de çadır sınıflar oluşturuldu.

Beşpınar Kültür Eğitim ve Sosyal Destek Kampüsü'nde, öğrenciler ders başı yapacak. Konteyner ve çadır kentlerde kalan öğrenciler servisler aracılığıyla eğitim kampüsüne taşınacak.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar