'Diren Ankara Boğaziçi yanında'

'Diren Ankara Boğaziçi yanında'
KHK'larla akademisyenlerin görevlerinden uzaklaştırılmasına Boğaziçi Üniversitesi'nden protesto geldi. Son KHK ile işsiz kalan Dr. Murat Sevinç dersini...

KHK'larla akademisyenlerin görevlerinden uzaklaştırılmasına Boğaziçi Üniversitesi'nden protesto geldi. Son KHK ile işsiz kalan Dr. Murat Sevinç dersini Skype üzerinden verdi.

HABER MERKEZİ- Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve hocaları KHK kararlarını protesto etti. Üniversite içinde yapılan sessiz yürüyüşte ‘Arkadaşlarımızın yanındayız' yazılı pankart taşındı. Öğrenciler  ‘ Diren Ankara Boğaziçi yanında', ‘Buradayız! Teslim olmuyoruz, biat etmiyoruz! ‘ sloganları attı. Ankara Üniversitesi’nden ihraç edilen, Boğaziçi Üniversitesi’nde de ders veren Dr. Murat Sevinç, Boğaziçi’deki dersini Skype üzerinden video bağlantısıyla verdi.

Ders saatinde sınıfta toplanan öğrenciler, mezunlar ve akademisyenlere seslenen Murat Sevinç, "Mutlaka geri döneceğiz" dedi.Sınıfa sığmayan öğrencilerin ve akademisyenlerin bir kısmı dersi sınıfın dışından takip etti. Murat Sevinç ayrıca "Benim hocalarım da 7 Şubat’ta atılmıştı, bu bizim kürsünün geleneği" dedi. Sevinç, "Akademi ve bilim muhalif olmak zorundadır. Ancak bütün iktidar odaklarıyla mesafeli olursanız bilim yapabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Öne Çıkanlar