Diyanet, lüks otelde personele eğitim verecek

Diyanet, lüks otelde personele eğitim verecek
Yayınlanma:
A+ A-
Diyanet İşleri Başkanlığı, ‘ALO 190 Dini Soruları Cevaplandırma Hattı’nda görevli personeli Antalya’da 5 yıldızlı otelde dokuz gün eğitim alacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı, bir kurum içi eğitimi için daha Antalya’ya gitti. Daha önce çeşitli kurum içi etkinliklerini Antalya’daki lüks otellerde gerçekleştirmesi nedeniyle tepki çekmişti. "ALO 190 Dinî Soruları Cevaplandırma Hattı"nda görevli personeli iki grup halinde eğitime alan Din İşleri Yüksek Kurulu, toplam dokuz günlük eğitim için Antalya’nın Manavgat ilçesindeki 5 yıldızlı bir oteli tercih ettiği belirtildi. İlk grupta yalnızca erkeklerin, ikinci grupta ise yalnızca kadınların bulunması dikkat çekti.

‘DİYANET, ANTALYA’DA 5 YILDIZLI BİR OTELLE ANLAŞTI’

Cumhuriyet’in haberine göre Diyanet’in "büyük çoğunluğu personel giderleri için kullanıldığı" belirtilen bütçesi, 2021’de 13 milyar lira iken 2022’de 3.1 milyar liralık artışla 16.1 milyar liraya yükselmiş, böylece Diyanet’in bütçesi yedi farklı bakanlığın bütçesini geride bırakmıştı.

"Kuran kurslarında eğitim gören öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması" için yurttaşlardan 250 lira bağış istenmesini de öngören protokol imzalayan Diyanet, Pakistan’a Cumhurbaşkanlığı uçağı ile resmi ziyaret gerçekleştirildiği sırada camilerden yardım toplanmasını istemesi ile tepki çekmişti. Diyanet, tartışmalı eğitimlerine birini daha ekledi. Din İşleri Yüksek Kurulu’nun "ALO 190 Dinî Soruları Cevaplandırma Hattı"nda görevli personele yönelik gerçekleştirdiği eğitim için de Antalya tercih edildi.

İki gruba ayrılan personeli, dokuz günlük eğitim için Antalya’ya götüren Diyanet, 5 yıldızlı bir otelle anlaştı. İlk grup 1-5 Mart tarihleri arasında söz konusu otelde eğitime katılırken ikinci grup ise eğitime 7 Mart’ta başladı. İkinci grubun eğitimi bugün sona eriyor. İlk grupta yalnızca erkeklerin, ikinci grupta ise yalnızca kadınların bulunması dikkat çekti.

İlgili Haberler