Elazığ'da okul müdürü hakkında taciz soruşturması: 9. öğrenci suç duyurusunda bulundu

Elazığ'da okul müdürü hakkında taciz soruşturması: 9. öğrenci suç duyurusunda bulundu
Okul müdürü tarafından taciz edildiğini iddia eden öğrencilerin sayısı artıyor. Soruşturmada 8 öğrencinin ardından bir öğrenci daha suç duyurusunda bulundu.

Evren Demirdaş


ELAZIĞ - Elazığ’da bir lisede okuyan kız öğrencinin Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) okul müdürü G.C.’nin kendisini taciz ettiğine dair şikayetiyle başlayan soruşturma yedi çocuğun daha aynı kabusa maruz kaldığını anlatmasıyla boyutlandı. 28 Mart’ta gözaltına alınan G.C. ise ertesi gün çıkarıldığı nöbetçi mahkemece adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

G.C. hakkında Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığına bir kız öğrencinin daha taciz iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu öğrenilirken taciz iddiasıyla şikayetçi olan öğrenci sayısı 9’a yükseldi.

‘TACİZ ŞÜPHELİSİ OKUL MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINMALI’

Taciz iddiasıyla hakkında soruşturma yürütülen okul müdürü G.C.‘nin açığa alınmasını talep eden CHP Elazığ Kadın Kolları Başkanı Ayten Çekil, “Elazığ’da geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir okul müdürünün kız öğrencileri taciz ettiği iddiasıyla ilgili yapılan suç duyurusuyla hepimiz dehşete düştük. Milliyetçi ve muhafazakar bir kentte böyle olayların yaşanması hepimiz adına düşündürücü bir olay. İlk başlarda bir öğrencinin şikayetiyle başlayan sonrasında 7 öğrencinin daha okul müdürü tarafından taciz edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunmasının ardından tutuklanması beklenen okul müdürünün sadece ifadesi alındı ve serbest bırakıldı. Olay hakkında adli ve idari soruşturma açılmasına rağmen soruşturmanın salahiyeti açısından okul müdürünü açığa almak yerine zorunlu izne ayırmak soruşturmanın sağlıklı yürütülmesine engeldir. Aldığımız bilgiye göre bugün bir öğrenci daha okul müdürünün kendisini taciz ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu ve ifadesi alındı. Ancak buna rağmen okul müdürü halen tutuklanmadığı gibi görevden de el çektirilmedi. Hakkında taciz iddiaları bulunan bu kişinin bir an önce görevden el çektirilmesini ve çocuklarımızla ilgili dehşet veren bu iddiayla ilgili başta vali olmak üzere tüm yetkili kurumları kamuoyunu aydınlatmak adına bir açıklama yapmalarını bekliyoruz. CHP olarak bu olayın kapatılmasına müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Öne Çıkanlar