Emine Şenyaşar'ın adalet nöbeti 84'üncü gününde: Parti ve derneklerden destek

Emine Şenyaşar'ın adalet nöbeti 84'üncü gününde: Parti ve derneklerden destek
Emine Şenyaşar, Adalet Bakanlığı önünde 84’üncü gününde sürdürdüğü Adalet Nöbeti’nde bir kez daha iktidara ve devlet yetkililerine isyan etti.

Artı Gerçek - Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP eski milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti, 84’ncü gününde Adalet Bakanlığı önünde devam etti. Şenyaşar’ın, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Urfa Milletvekili olan oğlu Ferit Şenyaşar ile birlikte sürdürdüğü nöbete DEM Parti İstanbul Milletvekili Burcugül Çubuk, Birleşik Devrimci Parti üyeleri ile Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) avukatları ve 10 Ekim Derneği Üyeleri destek verdi.

‘HASTANEYİ AİLEMİN KANIYLA YIKADINIZ’

Adalet Bakanlığı’na tekerlekli sandalye ile gelen anne Şenyaşar, sık sık adalet talebini yineleyerek, “Yeter seni istemiyoruz Erdoğan, senin adaletin bu mudur?” sözleri ile isyan etti. Anne Şenyaşar, gözyaşlarına hâkim olmazken, “Hastaneyi ailemin kanıyla yıkadınız. Neden Halil Yıldız’ın yanındasınız, hiç mi Allah'tan korkunuz yok. Evladımı serbest bırakın gideyim evime artık. Kaç yıldır buralarda adalet istiyorum” ifadelerini kullandı.

Ayrıca 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimi sonrası oğlu tutuklanan Sevinç Çakır da Emine Şenyaşar'ın başlattığı eylemden etkilenerek Adalet Bakanlığı önündeki oturma eylemini 9’uncu gününde sürdürdü.

Ardından Anne Şenyaşar oğlu Ferit Şenyaşar ile birlikte Meclis’e geçti. (MA)

Öne Çıkanlar