Diyarbakır'da enkazda ağlayan bebek, annesi ile iki kişiyi kurtardı

Diyarbakır'da enkazda ağlayan bebek, annesi ile iki kişiyi kurtardı
Yayınlanma:
A+ A-
Diyarbakır Bağlar'da depremde yıkılan bir apartmanın enkazındaki çalışmalar sırasında bebek sesi duyan ekipler, bebeğin annesi ile iki kişiyi kurtardı. Bebeğe ulaşma çalışmaları sürüyor.

Artı Gerçek - Diyarbakır'da, Maraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli olan 7.7 büyüklüğündeki ilk depremde yıkılan bir apartmandaki arama- kurtarma çalışmalarında 20 saat sonra üç kişi sağ olarak kurtarıldı. Ağlayan bir bebek, annesi ile iki kişinin daha kurtarılmasının önünü açtı.

Bağlar ilçesi Tesisler Kavşak’ta bulunan Serin 2 Apartmanı’nda çalışma yürüten ekipler, enkaz altında bir bebeğin ağlama sesini duyunca çalışmalarını o bölümde yoğunlaştırdı. Yapılan çalışma ile bebeğin annesi sağ olarak çıkarıldı.

Bebeğe ulaşılmaya çalışılırken, yaklaşık 30 dakika sonra aynı enkazdan bir erkek ile bir kadın daha sağ olarak kurtarıldı. Ardından bir erkeğin cansız bedeni çıkarıldı. Yaklaşık iki saat sonra 35 yaşlarında bir erkek daha enkazdan sağ olarak kurtarıldı.

Jandarma ekiplerine ait arama kurtarma köpeği de bölgeye gelerek enkazda arama çalışmalarına dahil edildi. Ekipler, bebeğe ulaşmak için yoğun bir çaba sarf ediyor. (DHA)

Öne Çıkanlar