Erdoğan'ın danışmanından Hürriyet'e suçlama

Erdoğan'ın danışmanından Hürriyet'e suçlama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı Oktay Saral, ‘küresel güçlerin Türkiye temsilcisi’ olarak tanımladığı Hürriyet gazetesinin...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı Oktay Saral, ‘küresel güçlerin Türkiye temsilcisi’ olarak tanımladığı Hürriyet gazetesinin ‘İsrail zihniyetine sahip kişiler tarafından kurulduğunu’ savundu.

GÜNCEL- Saral, Hürriyet'in ‘Karargah Rahatsız' başlıklı haberi için "Aslında rahatsız olan kendileri. Bunlar alışmışlar ya Yüksek Askeri Şura (YAŞ) ya da Milli Güvenlik Kurulu'nda (MGK) genelkurmay başkanının masanın en başında olmasına. Dolayısıyla bunu yazmaları doğal" dedi.

Yeni Akit'ten Harun Sekmen'e konuşan Saral, Hürriyet gazetesinin bağlı olduğu Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın "Ben hükümetimin yanındayım, milletimin yanındayım. Gezi kumpasını, 17/25 kumpasını kabul etmiyorum" diyemeyeceğini ifade eden Saral, Doğan'ı ‘birileri'nin konuşturduğunu savundu.

‘HÜRRİYET DE İSRAİL DE 1948 DE KURULDU'

‘Misyonu belli' dediği Hürriyet'i ‘küresel güçlerin Türkiye temsilcisi' olarak tanımlayan Saral, birkaç ‘makul ve makbul isim'le Hürriyet'in ‘zihniyet'inin değiştirilemeyeceğini kaydetti.

Saral, İsrail devletiyle Hürriyet'i özdeşleştirdi: "Hürriyet 1948'de kurulmuştur. 1948 İsrail'in kuruluş tarihidir. İsrail zihniyetine sahip kişiler tarafından kurulmuştur. Hürriyet Türkiye değerlerini yıkma noktasında rol almıştır. Mahiyeti budur. Bunlar kaos mihrakçısı. Aydın Doğan'ın bu ülkenin medeniyetiyle, değerleriyle zerre kadar alakası olmamıştır. Yaşantısıyla zihniyetiyle hangi zümrelere ait olduğu bellidir. Aydın Doğan bu ülkeye aitmiş gibi görünen ama bu ülkeye ait olmayan biridir."

Türkiye ile Almanya arasında, bakanların çeşitli gerekçeler öne sürülerek referandum toplantılarına izin verilmemesi nedeniyle gerilim çıkmıştı.

Buna değinen Saral, bu ülkeye değer katan çok sayıda Türk olduğunu belirterek, "Almanya, Türkiye'nin gücü karşısında şaşkın. Ülkemizin büyümesi Almanya'yı fazlasıyla rahatsız ediyor. Türkiye'de Alman vakıfları var. Bana göre bunlar Türkiye'ye güç kaybettirecek çalışmalar içerisinde" dedi.

Öne Çıkanlar